Error in progress
علت خشکي پوست دست و پا
 
 
 
بنر ویــژه

علت خشکي پوست دست و پا

علت خشکي پوست دست و پا


از دست رفتن آب بدن را دي هيدريشن مي نامند که علت خشک شدن پوست است. براي حل کردن اين مشکل ابتدا بايد علت اصلي آن را فهميد. چندين فاکتور در خشک شدن پوست موثرند از جمله محيط، آب و هوا، موقعيت سلامتي و يا نوع زندگي. بعضي از آنها به آساني قابل علاج هستند ولي بعضي ديگر زمان و تلاش بيشتري را براي درمان نيازمندند.


براي جلوگيري از دي هيدريشن يا از دست دادن آب بدن بايد حداقل روزانه 8 ليوان آب بنوشيد. تقريبا 1990 گرم آب و بيشتر در هواي واقعاً گرم. اگر در روز به اندازه کافي آب ننوشيد از دست رفتن آب بدن شما شروع مي شود. اين 8 ليوان شامل ديگر نوشيدنيها مثل چاي، قهوه، آبميوه و شير که در طول روز مي نوشيد نمي شود. حتي بعضي از آنها خشکي پوست شما را بيشتر کرده و يا موجب آکنه مي شود.


شرايط هواي غير طبيعي سيستمهاي گرمايشي و سرمايشي در خانه يا محل کار هوا را با رفع کردن رطوبت خشک نگه ميدارد و باعث خشکي پوست شما مي شود.

براي حل کردن اين مشکل مي توان از دستگاه هاي رطوبت زا در محيط خانه يا محل کار استفاده کرد. دستگاه هاي رطوبت زا را هم چنين ميتوان در حمام نصب کرد تا رطوبت را در هواي خانه حفظ کند. اما اين راه کمي گران است. راه موثر ديگر براي حفظ رطوبت خانه پر کردن چندين ظرف از آب و قرار دادن آنها در قسمت هاي مختلف خانه است که وقتي سطح آب آنها پايين آمد بايد آنها را دوباره از آب پر کرد.


استفاده بيش از اندازه از لايه بردارها نيز مي تواند پوست را کاملا خشک کند وآن را متمايل به قرمز کرده و زبر و خشن نمايد. که درمان آن کاهش استفاده از لايه بردارها و استفاده از کرمهاي مرطوب کننده گياهي است.
قبل از استفاده از محصولات مراقبت کننده از پوست حتما بايد با يک متخصص پوست مشورت نماييد.

از آنجايي که امروزه محصولات مراقبت کننده از پوست در بازار به وفور يافت مي شود بايد در انتخاب آن حساسيت زيادي داشته باشيد و موثرترين دارو را انتخاب کنيد. هم چنين کرمهاي آرايشي که به صورت پودر يا مايع هستند بايد پوست را تقويت کرده و باعث خشکي بيشتر آن نشوند. اگر بعد از استفاده از يک کرم يا پودر آرايشي متوجه خشکي پوست خود شديد آن را با کرم آرايشي ديگري با رطوبت بالاتر و جذب روغن کمتر تعويض کنيد.


داروهاي زيادي در بازار وجود دارند که باعث از دست دادن آب بدن مي شوند. اگر اين داروها واقعاً براي بدن شما لازم نيستند مثلا به عنوان مکمل استفازه مي شوند و براي درمان يک بيماري جدي نيست استفاده از آن را متوقف کنيد.


بعضي از بيماريها نيز باعث از دست رفتن آب بدن ميشوند مثل تب و سرطان .تب عامل نگهدارنده آب را سست کرده و باعث از دست رفتن آب بدن مي شود.


مسافرت کردن با هواپيما نيز باعث خشک شدن پوست مي گردد. از آنجا که هواي داخل هواپيما مخصوصاً در ارتفاعات بالا مثلا 30000 پايي خشک است بايد قبل از بلند شدن هواپيما از کرم مرطوب کننده استفاده کنيد.
تقويت کردن پوست با يک محلول حاوي جذب کننده رطوبت و يابه عبارت ديگر خالص کننده آب است مي تواند پوست شما را در طول پرواز مرطوب نگه دارد.


آلودگيها نيز نقش مهمي در خشکي پوست بازي مي کنند. شما بايد يا منبع آلودگي را متوقف کنيد و يا از پوستتان در برابر آن محافظت نماييد.
نوشيدن ليموناد بطور مرتب و يا گهگاه موجب از دست رفتن آب بدن مي شود.

اين نوشيدني حاوي سديم است که باعث ترشي مي شود. پس بايد از خوردن ليموناد اجتناب کرده و ميزان دريافت آب خالص را افزايش دهيد.


نوشابه هايي که دي اکسيد کربن در آن حل شده است هم چنين اسيد بالايي دارند بنابراين از نوشيدن اين مايع پر حباب جلوگيري کنيد.
يک استراحت خوب در طول شب به نگهداري رطوبت پوست کمک مي کند که حداقل بايد 6 تا 8 ساعت باشد.


از خوردن نشاسته، شکر سفيد، غذاهايي که ارزش غذايي کمي دارند، سيب زميني سرخ کرده و چيپس سيب زميني خودداري کنيد تا آب بدن خود را از دست ندهيد.


علاوه بر اينها دلايل متعدد ديگري نيز در خشکي پوست دخيل هستند که به زندگي روزمره شما بستگي دارد که اگر شما از همه آنها آگاه شويد مي توانيد از خشک شدن پوست خود جلوگيري کنيد که اين خود مستلزم تغيير دادن عادتهاي روزانه تان است.

درمان خشکي پوست

بعد از اينکه نحوه زندگي و محيط اطرافتان را تغيير داديد اينک زمان درمان بيماري شماست که در اينجا چند پيشنهاد براي شما مي آوريم:


1- درمان خشکي پوست با مراقبت روزانه از پوست بطور کامل و صادقانه شروع مي شود. روزانه 2 بار صبح و عصر پوست خود را تمييز و مرطوب کنيد.
2- براي درمان خشکي پوست از ماسکي استفاده کنيد که روي پوست مرطوب بماند. مطمئن شويد ماسک شما تا زمانيکه روي پوستتان است شروع به خشک شدن نميکند.


3- از لايه بردارهاي ملايم که سلولهاي مرده پوست را در خود حل مي کند و بتدريج و به طور مرتب پوست را لايه برداري مي کند استفاده کنيد.
4-رطوبت پوست خود را با استفاده از مرطوب کننده هاي طبيعي و گياهي افزايش دهيد مثل روغنهاي بدون رنگ ماهي يا کوسه و هم چنين گليسيرين .


5- از ضد آفتابها با SPF مناسب و مرطوب کننده استفاده کنيد بخصوص موقع بيرون رفتن از خانه . هم چنين از کرمهاي آرايشي که رطوبت را حفظ مي کند استفاده کنيد.


6- هر روز کپسول يا مايع روغن ماهي که شامل اسيدهاي چرب ضروري و يا روغن دانه کتان هستند استعمال کنيد. زيرا روغن ماهي پوست را نرم و انعطاف پذير مي کند. ميزان استفاده از آن در هر روز 2 قاشق سوپخوري مي باشد.


7- روزانه 5 تا 10 بار و يا حداقل با هر وعده غذايي از ميوه ها و سبزيهاي تازه استفاده کنيد. استفاده از ميوه هايي مثل موز و پرتقال براي درمان خشکي پوست بسيار مناسب است.


ترک پا در نتيجه تماس زياد پوست کف پا با محيط ايجاد مي شود و ناحيه کف پا بيشتر از ساير بخشها در معرض آسيب است.


در ترک کف پا که به دليل خشکي پوست به وجود مي آيد شکافي در سطح پوست ايجاد مي شود که اغلب بسيار دردناک است.
همچنين از آنجا که خشکي هوا باعث افزايش خشکي پوست مي شود، اين خشکي عامل مستعد کننده ايجاد ترک است.


ترک پا در نتيجه تماس زياد پوست کف پا با محيط ايجاد مي شود و ناحيه کف پا بيشتر از ساير بخشها در معرض آسيب است.


از طرف ديگر، اين عارضه در فصول سرد سال که هوا خشک تر مي شود به وجود مي آيد و يا تشديد مي شود.

از ديگر دلايل ايجاد ترک در کف پا را وزن بالاي افراد دانست به دليل وجود فشار زياد بر بخشهاي خاص سطح کف پا در افرادي که از وزن بالايي برخوردار هستند پوست آسيب ديده و واکنش به اين فشار مداوم ضخيم تر شدن پوست و به دنبال آن ترک کف پاست.

پوست از سه لايه اپيدرم، درم و چربي زير پوست تشکيل شده است که در بعضي از مناطق بدن، ضخامت اين لايه ها متفاوت است به عنوان مثال در ناحيه کف دست و پا ضخامت لايه اپيدرم يا شاخي پوست زياد است و بر عکس در نواحي از پوست مانند پلک، ضخامت اين لايه بسيار کم است، در نتيجه ترک پوست يک بريدگي در لايه اپيدرم و کمي از لايه دوم «درم» است که به دلايل مختلفي مي تواند ايجاد شود.

برطرف کردن عوامل محرک را از مهمترين راه هاي درماني براي رفع خشکي پوست مي داند و معتقد است: عوامل محرک مانند تماس مستقيم با سطوح و محيط است که با راه هاي ساده مانند پوشيدن جوراب مي توان از اين مورد پيشگيري کرد.

همچنين استفاده از ترکيبات کراتوليتيک و ترکيباتي که باعث ترميم سريع پوست و زخم مي شوند نيز از راه هاي درمان ترک است و نيز ديگر ترکيبات مورد استفاده درمان ترک پوست شامل ترکيبات اوره، ساليسيک اسيد و گليسيرين، اوسرين و حتي وازلين است و با استفاده از اين موارد به درمانهاي غيرمتعارف ديگر نيازي نيست.

به طور کلي اگر فردي مراقبتهاي لازم را به درستي انجام دهد و درمان دارويي را به مدت يک يا دو ماه پيگيري کند، به طور حتم ترکها بهبود مي يابد. البته توجه به پوست و مراقبت از آنان در فصل سرما ضرورت بيشتري دارد.‬مشــخــصــات آگــهــی

نــام : دانستنی های پزشکی
ایمــیل :
تلفن :
موقعیت : تهران
آدرس :
قیمت :
ثبت آگهی :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
انقضای آگهی :  دوشنبه 28 اسفند 1396
بروز رساني :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: دانستنی های پزشکی
در مـورد: علت خشکي پوست دست و پا
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1398.10.25تهراندانلود خلاصه کتب دانشگاهي ، پايان نامه
گروه اي مرجع(Emarja) اقدام به آماده سازي خلاصه کليه کتب دانشگاهي ، پايان نامه ، مقالات ترجمه شده و...نموده و اين خلاصه موارد را در سايت خود ...
1398.09.20تهرانپکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه)
پکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه) اين پکيج جامع شامل موارد ذيل است : 1-مقدمات و راهنماي راه اندازي کترينگ و ...
1397.12.20اصفهانروزنگار مهرانه 2500 تومان
موسسه پردازشگران نگين زنده زود تحت عنايات پروردگار و با توجه به استقبال مدارس و مراکز فرهنگي سراسر کشور از چاپ اولين روزنگار مهرانه چاپ ...
1397.12.20اصفهانمجموعه نمايشگاهي روايت محرم 42000 تومان
اين مجموعه پوستر هاي با موضوع تبيين ايام محرم سال ۶۱ هجري قمري نموده است و در اندازه A3 و تعداد 12 عدد است .هيئات مذهبي - کانون فرهنگي و هنري ...
1397.10.05تهرانبانک کتاب آروين فروش کتاب هاي گاج خيلي سبز قلم چي مهروماه گل واژه کاگو الگوتخفیف یلدایی
جهت خريد و سفارش کتاب هاي درسي ، کمک درسي ، کنکوري ، با ما در ارتباط باشيد : 66573030 - 09384715090 سريعترين و قويترين مرکز ارسال کتاب ايران کتاب ...
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2020, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.