Error in progress
ميوه؛ سؤالات و نگراني‌ها
 
 
 
بنر ویــژه

ميوه؛ سؤالات و نگراني‌ها

ميوه؛ سؤالات و نگراني‌ها


در موقع خريد ميوه‌ها، فقط نگاهي بيندازيد به اين همه رنگ زيبا که همانند رنگين کمان مي‌مانند، در حالي که هر رنگ حاوي مواد مغذي است که سلامت بدن را تأمين مي‌کنند.


بعضي افراد با اين که مي‌دانند بايد ميوه بخورند، اما از خوردن اين مواد غذايي مفيد امتناع مي‌نمايند. بسياري از افراد هم نگراني‌ها و سؤالات زيادي در مورد مصرف ميوه‌ها دارند. اگر شما هم در مورد نقش ميوه‌ها در رژيم غذايي خود دچار اشتباه شده‌ايد و نمي‌دانيد که بايد از ميوه‌ها استفاده کنيد يا خير، بهتر است اين مقاله را بخوانيد.روزي چقدر ميوه بخوريم؟
يکي از عادت‌هاي غذايي برزيلي‌ها، مصرف ميوه به همراه صبحانه است. اين عادت بسيار خوب است و ما هم تلاش مي‌کنيم مروج آن در ايران باشيم. انسان در طول روز به ويتامين‌ها نياز دارد و برخي ويتامين‌ها نظير ويتامين C، به جذب املاحي مثل آهن کمک مي‌کنند بنابراين وقتي در وعده صبحانه، ميوه‌هاي حاوي ويتامين C مصرف مي‌کنيم، جذب آهن گياهي موجود در نان هم افزايش مي‌يابد.

صبحانه مي‌تواند بهترين وعده و حتي اصلي‌ترين وعده باشد. خوردن ميوه‌هايي مثل انبه که سرشار از ويتامين C و A است، در صبح، ويتامين و قند بدن را در طول روز تأمين مي‌کند. از آنجا که اين ميوه بومي کشور ما نيست، بيشتر خوردن پرتقال را توصيه مي‌کنيم. گوجه فرنگي نيز از نظر ويتامين مانند ميوه‌هاست اما قند بالايي ندارد.

توصيه مي‌شود بين 3 تا 6 واحد در روز ميوه مصرف شود. افراد با شرايط نامناسب اقتصادي يا کساني که به خوردن ميوه علاقه چنداني ندارند، بايد حداقل 3 واحد ميوه در روز بخورند اما براي کساني که وضعيت اقتصادي خوبي دارند، مصرف 5 تا 6 واحد ميوه توصيه مي‌شود.

يک تا دو ساعت پس از صرف غذا بهترين زمان براي خوردن ميوه است

اين مقدار تقريباً برابر است با نيم کيلوگرم ميوه در روز. البته اين نيم کيلوگرم مختص ميوه‌هايي است که آب زيادي ندارند مانند پرتقال، سيب، گلابي، انگور و... زيرا 4 تا 5 واحد طالبي، هندوانه و خربزه تقريباً معادل يک کيلوگرم ميوه‌هاي ديگر است.
کودکان معمولاً به دليل کوچک بودن حجم معده بيش از 2 واحد ميوه در روز نمي‌خورند بنابراين مي‌توان به آن‌ها آب‌ميوه داد. البته توجه به اين نکته ضروري است که مصرف بيش از اندازه ميوه توصيه نمي‌شود زيرا ميوه‌ها هم کالري بالايي دارند هم نسبت دريافت مواد غذايي را به هم مي‌ريزند. درست است که ميوه ويتامين دارد ولي نبايد جايگزين پروتئين‌ها شود.

بهترين زمان مصرف ميوه غير از وعده صبح، در صورتي که غذا سنگين نباشد، ميان‌وعده است. بعد از شام هم مي‌توان ميوه مصرف کرد.آيا بايد ميوه‌هايي را خريد که به صورت ارگانيک رشد کرده‌اند؟

ميوه‌هايي که به صورت طبيعي رشد کرده‌اند، ميزان سطح سموم در آن‌ها پايين‌تر از ميوه‌هايي است که به صورت گلخانه‌اي رشد مي‌کنند. اين را بدانيد که بعضي از ميوه‌ها نسبت به ميوه‌هاي ديگر مقدار سم بيشتري روي آن‌ها نشسته است، بنابراين همه آن‌ها را به خوبي بشوييد. از سالم‌ترين ميوه‌ها مي‌توان از ميوه‌هايي نام برد که پوست آن‌ها را مي‌شود کند، مانند: موز، انبه، پاپايا، کيوي و آناناس.

آفت‌کش‌ها در يکسري از ميوه‌ها، نظير سيب، توت، انگور، شليل، هلو، گلابي، تمشک و توت فرنگي بيشتر هستند. اگر شما مي‌توانيد و توانايي مالي داريد، سعي کنيد از ميوه‌هاي طبيعي استفاده نماييد. البته بايد پول بيشتري براي توت‌فرنگي نسبت به ساير ميوه‌ها بپردازيد.

بهترين کاري که شما مي‌توانيد بکنيد اين است که ميوه‌هاي طبيعي را در فصل خودشان از يکسري فروشگاه‌هايي که محصولات طبيعي مي‌فروشند تهيه نماييد. با اين کار، شما نه تنها يک محصول خوب و سالم خريداري کرده‌ايد، بلکه از مزرعه‌دارها نيز حمايت مي‌کنيد. به علاوه، خيلي خوب است که شما از نزديک با يک کشاورز ملاقات نماييد.


چگونه مي‌توانم خودم را مجبور به خوردن ميوه کنم؟
* براي بسياري از ورزشکاران، صبحانه بهترين زمان براي خوردن ميوه است، مثلاً غلات صبحانه که روي آن پوشيده از موز است.* وقتي شما گرسنه هستيد، 100 کيلو کالري سيب نمي‌تواند راضي‌کننده اشتهاي شما باشد. يک راه براي اين که در اين زمان از خوردن ميوه لذت ببريد، اين است که از پروتئين به همراه ميوه استفاده کنيد (مانند ترکيبي از سيب، پنير کم‌چرب، موز، کشمش و آجيل‌ها).* به فکر مخلوط‌ها باشيد: مخلوط نصف فنجان شير و يا آب پرتقال، به همراه يک عدد موز (مي‌توانيد از موز يخ‌زده استفاده کنيد) و نيز توت‌فرنگي يا هر ميوه‌اي که دم دست داريد، به علاوه کره بادام‌زميني، شير خشک (براي پروتئين)، دارچين، وانيل و... نوشيدني ميوه‌اي خوش‌طعمي است.* شما مي‌توانيد از آب پرتقال براي بعد از ورزش کودکتان يا بعد از مسابقه استفاده کنيد.آيا انواع ميوه‌ها انتخاب خوبي براي کساني که رژيم غذايي دارند هستند؟
در جواب بايد گفت بله، انواع ميوه‌ها انتخاب شايسته‌اي هستند، با اين حال کساني هم که مي‌گويند ميوه‌ها بدون کالري هستند فقط خودشان را گول مي‌زنند. اگر مي‌خواهيد خودتان را لاغر کنيد و وزنتان برايتان اهميت دارد، بايد حواستان به ميزان کالري مصرفي باشد و آن را حساب کنيد.آيا بعضي از ميوه‌ها از بقيه بهتر هستند؟

همه ميوه‌ها براي سلامتي مفيد مي‌باشند، اما بعضي از آن‌ها داراي مواد مغذي بيشتري به نسبت بقيه هستند. بعضي از بهترين ميوه‌ها عبارتند از مرکبات مانند پرتقال، موز، خربزه، هندوانه، طالبي، توت، توت‌فرنگي، شاه‌توت، کيوي و انبه. وقتي در حال انتخاب ميوه‌ها هستيد، به اين همه رنگ زيبا نگاه کنيد، اين رنگ‌ها، رنگ‌هاي رنگين‌کمان هستند، مانند توت‌فرنگي، انبه نارنجي، آناناس زرد، کيوي سبز و... که هر کدام از اين رنگ‌ها شامل مواد مغذي بسيار مي‌باشند.آيا بايد از ميوه‌هاي کمتري استفاده کنيم تا کربوهيدرات کمتري به ما برسد؟
کربوهيدرات‌هاي موجود در ميوه‌ها به دو نوع تقسيم مي‌شوند: قند و نشاسته. بعد از گذشت مدتي که ميوه‌ها کاملاً رسيدند، نشاسته موجود در ميوه تبديل به قند مي‌شود. براي مثال

يک موز سبز رنگ که مقداري از پوست آن زرد شده است 80 درصد نشاسته و 7 درصد قند دارد.

موزي که بيشتر آن به رنگ زرد در آمده 25 درصد نشاسته و 65 درصد قند دارد.

يک موز خال‌دار که کاملاً رسيده است، فقط 5 درصد نشاسته و 90 درصد قند دارد.

خوردن ميوه و يا ساندويچ‌هاي سبک، به مقدار کم در ميان وعده‌ها، باعث کاهش ولع افراد براي وعده بعد مي‌شود، از افت فشارخون و خستگي زودهنگام، جلوگيري مي‌کند و به اين ترتيب قدرت فکر و کار را افزايش مي‌دهد و از رفتارهاي تنش‌زاي فرد با ديگران جلوگيري مي‌شود


قند موجود در ميوه‌ها نه غيرسالم است و نه بد! برخلاف شکر سفيد که شکر تصفيه شده است، قند موجود در ميوه توسط مجموعه‌هايي از مواد مغذي از قبيل ويتامين C، فولات، فيبر و فيتوکميکال به بهبودي بعد از ورزش و کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا، سرطان و يبوست کمک مي‌کند.
شما بايد سعي کنيد بيشتر ميوه بخوريد، نه اين که از آن دور بمانيد.چند ساعت بعد از غذا ميوه بخوريم؟
يک تا دو ساعت پس از صرف غذا بهترين زمان براي خوردن ميوه است.با توجه به اين که بعد از غذا خوردن، معده پر و سنگين است، خوردن ميوه به اين سنگيني دامن مي‌زند و در عمل هضم، مشکل ايجاد مي‌کند و بهتر است يک تا دو ساعت پس از صرف غذا باشد.

البته برخي افراد، به علت حساسيت نداشتن گيرنده‌هاي انسولين، پرخوري يا تحريک‌پذيري پانکراس، بعد از خوردن غذا تمايل به مصرف ماده شيرين دارند، که تنها به اين افراد توصيه مي‌شود بعد از صرف غذا، به جاي مصرف شيريني، مربا و ساير مواد قندي از ميوه استفاده کنند.

خوردن ميوه و يا ساندويچ‌هاي سبک، به مقدار کم در ميان وعده‌ها، باعث کاهش ولع افراد براي وعده بعد مي‌شود، از افت فشارخون و خستگي زودهنگام، جلوگيري مي‌کند و به اين ترتيب قدرت فکر و کار را افزايش مي‌دهد و از رفتارهاي تنش‌زاي فرد با ديگران جلوگيري مي‌شود.‬مشــخــصــات آگــهــی

نــام : دانستنی های پزشکی
ایمــیل :
تلفن :
موقعیت : تهران
آدرس :
قیمت :
ثبت آگهی :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
انقضای آگهی :  دوشنبه 28 اسفند 1396
بروز رساني :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: دانستنی های پزشکی
در مـورد: ميوه؛ سؤالات و نگراني‌ها
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1398.10.21تهراندانلود خلاصه کتب دانشگاهي ، پايان نامه
گروه اي مرجع(Emarja) اقدام به آماده سازي خلاصه کليه کتب دانشگاهي ، پايان نامه ، مقالات ترجمه شده و...نموده و اين خلاصه موارد را در سايت خود ...
1398.09.20تهرانپکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه)
پکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه) اين پکيج جامع شامل موارد ذيل است : 1-مقدمات و راهنماي راه اندازي کترينگ و ...
1397.12.20اصفهانروزنگار مهرانه 2500 تومان
موسسه پردازشگران نگين زنده زود تحت عنايات پروردگار و با توجه به استقبال مدارس و مراکز فرهنگي سراسر کشور از چاپ اولين روزنگار مهرانه چاپ ...
1397.12.20اصفهانمجموعه نمايشگاهي روايت محرم 42000 تومان
اين مجموعه پوستر هاي با موضوع تبيين ايام محرم سال ۶۱ هجري قمري نموده است و در اندازه A3 و تعداد 12 عدد است .هيئات مذهبي - کانون فرهنگي و هنري ...
1397.10.05تهرانبانک کتاب آروين فروش کتاب هاي گاج خيلي سبز قلم چي مهروماه گل واژه کاگو الگوتخفیف یلدایی
جهت خريد و سفارش کتاب هاي درسي ، کمک درسي ، کنکوري ، با ما در ارتباط باشيد : 66573030 - 09384715090 سريعترين و قويترين مرکز ارسال کتاب ايران کتاب ...
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2020, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.