بنر ویــژه

علائم اختلال دو قطبي را بشناسيد

علائم اختلال دو قطبي را بشناسيد


ممکن است مشکل چيز ديگري باشد؟

بسياري از بيماري هاي فيزيکي مي توانند روي عملکرد مغز شما تاثير بگذارند و اين تاثيرات گاهي علائمي بسيار شبيه به اختلال دوقطبي ايجاد کنند. در اينجا فهرستي از بيماري هايي که علائمي مشابه اختلالات خلقي دارند يا اين دسته اختلالات را شدت مي بخشند آورده ايم:اختلالات تيروئيد:
پايين گلوي شما، غده ي تيروئيد هورمون هايي جهت تنظيم متابوليسم ، رشد، پيرشفت و اعمال تناسلي توليد مي کند. بيش فعالي تيروئيد ( هايپرتيروئيديسم) يعني توليد زياد هورمون ها، علائمي مشابه مانيا ايجاد مي کند. در حاليکه کم کاري تيروئيد ( هيپوتيروئيديسم) موجب بروز علائم افسردگي مي شود.عدم تعادل هورموني:
نوروترنسميتر ها معمولا مورد لطف و مرحمت هورمون ها هستند، لذا وقتي هورمون ها دچار نوسان باشند، خلق هم تحت تاثير قرار مي گيرد. در دوران بلوغ، در دوران قاعدگي بانوان، و در طول زندگي، توليد هورمون ها دستخوش تغيير مي شود. توجه به اين تغييرات و درمان در موارد ضروري به حفظ ثبات خلق کمک مي کند.ديابت:

ناتواني در توليد و پردازش قند و کربوهيدرات ها مي تواند تغييراتي در خلق ايجاد کند. خوشبختانه بيشتر دکترها احتمال ديابت را بررسي مي کنند.

مونونوکلئوسيس:

نوعي عفونت ويروسي که اغلب در دربيرستان ها و کالج ها ديده مي شود و به آن در اصطلاح مونو مي گويند و شما را به شدت افسرده و بي حال مي کند. يک آزمايش خون ساده براي تشخيص اين ويروس کافي است.

سندرم خستگي مزمن:

که به آن ضعف مزمن ايمني بدن در برابر خستگي (CFIS) نيز مي گويند و منجر به احساس خستگي مداوم، تحريک پذيري و درد مي شود – لذا بسيار شبيه به افسردگي است. تحقيقيات نشان مي دهد افسردگي و خستگي مزمن در ايجاد تغيير برروي شيمي ِ مغز همپوشاني دارند، لذا اگر پزشک تشخيص سندرم خستگي مزمن داد، احتمالا داروي ضد افسردگي نيز تجويز خواهد کرد.لوپوس:

يک اختلال سيستم ايمني بدن است که با تورم دردناک بافت هاي رابط همراه است و موجب تورم بسياري از ارگان ها از قبيل مغز مي شود. معمولا اين اختلال با خستگي شديد و تحريک پذيري همراه است. پزشک شما مي تواند براي تشخيص لوپوس آزمايش خون بگيرد. درمان معمولا با کورتيکواستروييد ها همراه است که خود موجب نوسان خلق مي شوند.سرطان:

تشخيص سرطان احتمال افسردگي را افزايش مي دهد. بعلاوه بعضي از سرطان ها و درمان هاي مربوط به سرظان توازن خلق را برهم مي زنند.سندرم کوشينگ:

که گاهي به آن هايپرکورتيزوليسم هم مي گويند، موجب تغييرات غير عادي و نوسان خلق مي شود. افراد مبتلا به سندرم کوشينگ معمولا بالا تنه ي چاقي دارند و اين چاقي در ناحيه ي گردن مشهود است، همچنين صورت گرد، پاها و دستهاي لاغري دارند.هپاتيت:

هپاتيت التهاب کبد است و معمولا بر اثر ويروس يا مسمويت ايجاد مي شود. علاوه بر ويژگي زرد شدن چشمها، هپاتيت ايجاد ضعفريال خستگي و تهوع مي کند و ممکن است علائمي مشابه افسردگي داشته باشد. حتي ممکن است در مراحل مسمويت بوسيله ي بعضي خوراکي ها،ايجاد توهم کند. بسياري از علائم نادر اما ممکن است.

اچ آي وي / ايدز:

ويروس ضعف سيستم ايمني بدن و سندرم کاهش ايمني اکتسابي بطور کامل سيستم دفاعي بدن را مورد حمله قرار مي دهند و شمارا در برابر بسياري از عفونت ها – بعضي آزاردهنده و بعضي کشنده- ضعيف مي کنند، که مي توانند برروي خلق اثرگذار باشند. ويروس اچ آي وي همچنين مي تواند مستقيما به سلول هاي مغز حمله کرده، مشکلاني در تفکر و خلق ايجاد کند. بعلاوه فشار روزانه ي ناشي از زندگي با ايدز منجر به اضطراب شديد مي شود.آرتروز رماتيسمي:

با تورم و زوال رباط هاي مفصلي، منجر به خستگي، ضعف و درد مزمن شده، و شما را درگير جنگي مداورم با افسردگي مي کند. اختلالات سيستم دفاعي بدن ( مانند لوپوس) مي توانند همزمان با افسردگي وجود داشته باشند و در روند بيماري سهيم شوند.به يادداشته باشيد که:

هر بيماري فيزيکي که شما را آزار مي دهد و با عملکرد عادي شما تداخل دارد، منجر به افسردگي مي شود. بخصوص اين امر در مورد بيماري هاي مزمن صدق مي کند. لازم است بدانيد که احساس ناراحتي مزمن اصلا عادي نيست. از پزشک کمک بخواهيد.هشدار!:

تشخيص يک بيماري مرتبط با اختلالات خلقي لزوما احتمال وجود اختلال خلقي را رد نمي کند. ممکن است بيماري فيزيکي را همراه با اختلال خلقي داشته باشيد. در هرصورت هردو نيازمند درمان هستند.

توي کابينت ها دنبال مقصر بگرديداز آتجا که اختلال دوقطبي با فيزيولوژي و شيمي مغز در ارتباط است، هر چيزي که مصرف مي کنيد، از کوکائين تا شکلات، مي تواند بر خلق شما تاثير بگذارد. از لحظه اي که شروع به جويدن و بلعيدن هرچيزي مي کنيد، بدن شروع به تجزيه ي آن به مواد شيميايي و رساندن آن به قلب، مغز، ماهيچه ها، ارگان ها و ديگر قسمت ها مي کند.هشدار! ليست داروها و ديگر موادي که روي خلق شما تاثير مي گذارند دور و دراز است، اما در زير چند تا از مهم ترين هارا ذکر کرده ايم:

· الکل

· کوکائين

· آمفتامين ها که در درمان ADD يا ADHD يا ديگر بيماري ها استفادهم مي شوند.

· محرک ها از قبيل انواعي که در رژيم هاي دارويي براي بيدار ماندن استفاده مي شوند( ويوارين يا نودوز)

· داروهاي خواب، شامل داروهاي حاوي والرين و ملاتونين

· آنتي هيستامين ها در داروهاي سرماخوردگي و آلرژي که حاوي pseudoephedrine,

· ephedra, or ephedrine هستند.

· کورتيکوستروئيد ها، که در درمان بسياري از بيماري ها از جمله لوپوس، آسم و آلرژي ها بکار مي روند.

· Dextromethorphan که در بسياري از داروهاي ضد سرفه بکار مي رود.

· آکوتان، جهت درمان آکنه ي شديد.اگر هريک از داروها يا مواد بالا را مصرف مي کنيد، به پزشک خود اطلاع دهيد. نيمه کاره رها کردن هميشه بهترين راه نيست. اگر علت علائم مصرف مواد بالا باشد پزشک مي تواند راه کم خطري براي قطع تدريجي داروها پيدا کند.هشدار! موادي که در عرف جامعه پذيرفته شده هستند مانند کافئين، نيکوتين و الکل، که مي توانند مغز را تحريک يا افسرده کنند، روي خلق شما تاثير مي گذارند. تا حد ممکن از مصرف اين مواد خودداري کنيد يا ميزان مصرف خود را کاهش دهيد.اختلال دو قطبي عامل اصلي نوسانات خلقي است که اين نوسانات مي‌توانند شدت و ضعف داشته باشند و به روابط فرد مبتلا با ديگران آسيب برسانند.
نوسانات خلقي که افراد مبتلا به اختلال دو قطبي معمولا آنها را تجربه مي‌کنند، عبارتند از:

- مانيا يا شيدايي که فرد در اين مرحله دچار احساس سرخوشي فوق العاده زياد و غيرعادي مي‌شود. در اين مرحله بيمار سطح انرژي بالايي دارد و سريع صحبت مي‌کند.

- هيپومانيا که علائمي شبيه به مرحله مانيا دارد اما شدت علائم به مراتب کمتر است. اين مرحله هرچند در فعاليت‌هاي روزانه اختلالي ايجاد نمي‌کند اما ممکن است به تصميم گيري‌هاي نامطلوب منتهي شود.

- افسردگي که البته علائم آن با اختلال افسردگي معمولي متفاوت است چون در مرحله افسردگي اختلال دو قطبي بيمار تحريک پذيري، احساس گناه و احساس بي‌ارزشي بسيار بيشتري را تجربه مي‌کند و کاملا فاقد انرژي مي‌شود.

مبتلايان به اختلال دو قطبي گاهي دچار خطرناک‌ترين حالت‌هاي نوسانات خلقي مي‌شوند به حدي که گاهي حتي کار به خودکشي مي‌کشد.‬مشــخــصــات آگــهــی

نــام : دانستنی های پزشکی
ایمــیل :
تلفن :
موقعیت : تهران
آدرس :
قیمت :
ثبت آگهی :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
انقضای آگهی :  دوشنبه 28 اسفند 1396
بروز رساني :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: دانستنی های پزشکی
در مـورد: علائم اختلال دو قطبي را بشناسيد
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1399.03.08اصفهانمهارت هاي لازم براي فعالان واحد هاي اقتصادي (بسته آموزش غير حضوري)مناسب
بنام خدا مرجع اطلاعات كاربردي ويژه فعالان واحد هاي اقتصادي پاسخ گو به تمام نياز هاي اطلاعاتي كاري و شغلي شما ، توجه: اطلاعات كامل در ...
1399.02.20تهرانپکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه)
پکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه) اين پکيج جامع شامل موارد ذيل است : 1-مقدمات و راهنماي راه اندازي کترينگ و ...
1399.02.06قمکتاب pdf و آموزش کامل مسائل جنسي و زناشويي09127472430
دانلود کتاب کامل و جامع مسائل جنسي و زناشويي (pdf) اين کتاب (pdf) شامل مطالب بسيار مهم و کمتر گفته شده در مورد :  روابط عاطفي زن و مرد ...
1398.12.05تهراندانلود خلاصه کتب دانشگاهي ، پايان نامه
گروه اي مرجع(Emarja) اقدام به آماده سازي خلاصه کليه کتب دانشگاهي ، پايان نامه ، مقالات ترجمه شده و...نموده و اين خلاصه موارد را در سايت خود ...
1397.12.20اصفهانروزنگار مهرانه 2500 تومان
موسسه پردازشگران نگين زنده زود تحت عنايات پروردگار و با توجه به استقبال مدارس و مراکز فرهنگي سراسر کشور از چاپ اولين روزنگار مهرانه چاپ ...
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2020, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.