بنر ویــژه

راهـکارهايي براي کاهـش دردهاي جسماني

راهـکارهايي براي کاهـش دردهاي جسماني


مي دانيم که درد جسماني علامت و نشانه ايجاد مشکل و ناهنجاري در بدن است ضمن اينکه عوامل مختلفي باعث درد و ناراحتي جسماني مي شوند. بطوريکه بعضي از اين عوامل موقتي و برخي نيز طولاني مدت و نيازمند دارو و درمان هستند...در اينجا ترفند هايي براي شما دوستان بيان خواهد شد که شما با دانستن و بکار بستن آنها، بعضي از دردها را مي توانيد موقتا کاهش بدهيد.

خارش گلو : وقتي کودک بوديد، قلقلک دادن زير بغل شما يک سرگرمي جالب بود. حالا در بزرگسالان هم مي توان از اين ترفند براي رهايي از مشکل خارش گلو استفاده کرد. وقتي که سلول هاي عصبي گوش تحريک بشوند، باعث اسپاسم عضلات گلو و گردن شده و در نتيجه شما را از شر خارش گلو راحت مي کنند. پس قلقلک دادن گوش، باعث رفع خارش گلو مي گردد!

صداهاي فراصوت بالاتر از حد آستانه شنوايي را تجربه کنيد : اگر در محلي شلوغ و پر سر و صدا هستيد، بطرف راست خم شويد و سعي کنيد با گوش راست بشنويد! چون گوش راست براي شنيدن حرفهاي تند و سريع مناسب تر است و گوش چپ براي تميز و تشخيص دادن تن هاي موسيقي، قوي تر است.

بر درد آمپول غلبه کنيد : به راحتي با سرفه کردن در حين تزريقات، مي توانيد درد آمپول را کاهش دهيد. البته نه آن سرفه اي که تزريقات چي را چنان بترسانيد که منجر به شکستن سرنگ در عضله تان شويد. چراکه سرفه کردن در اصل يک ترفندي است که باعث افزايش سريع و موقتي فشار در قفسه سينه شده و مسيرهاي عصبي درد را مسدود مي کند.

از شر جرم هاي بيني راحت شويد : فين کردن شديد را فراموش کنيد. در اينجا يک ترفند بسيار سريع و آسان براي راحت شدن از جرم ها وجود دارد و آن اينست که بطور متناوب با زبان خود به سقف دهانتان ضربه بزنيد، سپس با يک انگشت خود وسط دو ابرو را فشار دهيد. اين کار باعث مي شود که تيغه بيني، عقب و جلو رفته و پس از ۲۰ ثانيه، جرم هاي متراکم شده و آماده تخليه مي شوند!

از شر رفلاکس مري راحت شويد : کساني که دچار رفلاکس مري هستند، اگر به پهلوي چپ بخوابند، کمتر به اين مشکل دچار مي شوند! مري و معده تحت يک زاويه اي بهم وصل هستند، وقتي به پهلوي راست بخوابيد، سطح معده بالاتر از مري قرار مي گيرد، در نتيجه غذا و اسيد به مري بر مي گردد.

درد دندان، آخ نگــــو : با يک تکه يخ، قسمت v شکل بين انگشتان اشاره و شست را بماليد، بسادگي خواهيد توانست تا درد دندانتان را کاهش دهيد.

نوک انگشت تان را سوزانده ايد؟ : اگر در اثر تماس ناگهاني با اجاق گاز يا قابلمه داغ نوک انگشت تان را سوزانده ايد، به سرعت قسمت آسيب ديده را تميز کنيد و با يک تکه يخ ماساژ بدهيد. اگر يخ نبود، از آب سرد نيز مي توانيد استفاده کنيد.

سرتان گيج مي رود و به دوران افتاده است؟ : کافي است فقط يک دست تان را روي يک نقطه ثابت قرار دهيد، بسرعت دوران سرتان خوب مي شود. قسمتي از گوش که مسئول فقط تعادل است در داخل يک مايع شناور مي باشد، هر گاه اين مايع جابه جا بشود، تعادل شما بهم مي خورد، بکمک يک مرجع ثابت بيروني، مغز سريع تعادل خود را به دست مي آورد.

بروز درد پهلو : گاهي به هنگام دويدن، پهلوي آدم درد مي گيرد. اين بخاطر آن است که بازدم شما با وقتي که پاي راست شما به زمين مي خورد، همزمان است. در نتيجه به ديافراگم شما فشار وارد مي شود، براي رهايي از اين درد کافي است، بازدم خود را با وقتي که پاي چپ شما به زمين مي خورد، همزمان کنيد.

جلوي خونريزي بيني را با يک انگشت بگيريد : گرفتن بيني و به عقب برگرداندن سر، راه متداول جلوگيري از خونريزي بيني است، اما شما اگر مقداري پنبه را درست زير گردي لب بالايي، روي لثه بگذاريد و با يک انگشت آن را فشار دهيد، خونريزي قطع مي شود.

از تپش قلب در هنگام عصبانيت جلوگيري کنيد : به انگشت شست خود، فوت کنيد! عصب واگ که ضربان قلب را کنترل مي کند، بکمک نفس کشيدن، آرام مي گيرد.

مغز خود را گرم نگه داريد : بسيار چيزهاي کم اهميتي هستند که مغز را سرد و فلج مي سازند. در اين حالت، زبان خود را به سقف دهانتان فشار دهيد، بطوريکه بيشترين مقدار از سقف را بپوشاند، در اين صورت سر درد بر طرف مي شود! اين سردرد مي تواند ناشي از يک بستني يخي باشد.

از نزديک بيني پيشگيري کنيد : نزديک بيني به ندرت ريشه ژنتيکي دارد، بلکه بيشتر از خيره شدن چشم به يک نقطه در فاصله کم ناشي مي شود. بنابراين بهتر است که هر از چندي، چشم هاي خود را ببنديد، به بدنتان کش و قوسي بدهيد، و نفس عميقي بکشيد و پس از چند ثانيه به آرامي نفس تان را رها کنيد، اين کار باعث استراحت عضلات غير ارادي هم مي شوند. در نتيجه چشم ها هم استراحت مي کنند.

خواب رفتگي دست : اگر دست شما موقع رانندگي يا نشستن، در اثر يک وضعيت نادرست بخواب رفته باشد، به آرامي حرکت دادن سر به چپ و راست، در کمتر از يک دقيقه مي تواند اين مشکل را حل کند و از شر گزگز و سوزني شدن دست راحت شويد.

زير آب نفس بکشيد : وقتي در زير آب هستيد، اين نبود اکسيژن نيست که شما را بيچاره مي کند، بلکه دي اکسيد کربن است که باعث اسيدي شدن خون و استيصال مي گردد. بنابراين کافي است ابتدا، قبل از شنا چند نفس کوتاه و سريع بکشيد تا ميزان اسيدي بودن خون پايين بيايد. با اين ترفند مغز شما مي پندارد که اکسيژن بيشتري در اختيار دارد! به اين ترتيب ده ثانيه زمان مي خريد.

خوب حفظ کنيد : هميشه سعي کنيد کارهاي خود را قبل از خواب، پيش خود مرور کنيد و يا درباره مسئله اي که مورد نظر شما است، قبل از خواب فکر کنيد، در اين صورت وقتي بيدار مي شويد، حافظه شما بهتر و سريعتر به شما کمک خواهد کرد. هر چيزي را که شما درست قبل از خواب مطالعه کنيد، بهتر در حافظه شما ثبت و ضبط مي شود.

سرتان درد مي کند؟ : ماهي بخوريد. ماهي زياد مصرف کنيد. روغن ماهي به پيش گيري از سردرد کمک مي کند. زنجبيل هم با کاهش تورم و درد عملکرد مشابهي دارد.

تب داريد؟ : ماست ميل کنيد. قبل از شروع فصل گرده افشاني ماست زياد مصرف کنيد همچنين بطور روزانه از عسل محلي منطقه خود ميل کنيد.

براي جلوگيري از سکته چاي بنوشيد : با مصرف مرتب چاي از رسوب چربي بر روي ديواره شريان ها جلوگيري کنيد. نوشيدن چاي حتي در بعضي افراد کاهش اشتها را به دنبال داشته و مانع اضافه وزن نيز شده است. ضمن اينکه چاي سبز براي سيستم ايمني بدن فوق العاده است !

بيخوابي داريد؟ : عسل بخوريد. از عسل بعنوان داروي مسکن و آرامش بخش استفاده کنيد.

دچار آسم هستيد؟ : پياز بخوريد. مصرف پياز التهاب نايژک ها را از بين مي برد.

از ورم مفاصل رنج مي بريد؟ : باز هم ماهي ميل کنيد. ماهي قزل آلا، تون، خال مخالي و ساردين از ورم مفاصل جلوگيري مي کند. (ماهي سرشار از روغن هاي امگاست که براي سيستم ايمني فوق العاده است)

دل بهم خوردگي داريد؟ : موز و زنجبيل بخوريد. موز به معده اي که اذيت شده کمک مي کند و زنجبيل حالت تهوع صبحگاهي و دل آشوب را درمان مي کند.

عفونت مثانه داريد؟ : آب قره قاط بنوشيد. آب قره قاط سرشار از اسيد مي باشد که باکتري هاي مضر را کنترل مي کند.

دچار مشکلات استخوان هستيد؟ : آناناس ميل کنيد. شکستگي و مشکلات استخوان با کمک منگنز موجود در آناناس قابل پيشگيري است.

از سندرم پيش از قاعدگي رنج مي بريد؟ : ذرت بو داده ميل کنيد. خانمها مي توانند با مصرف ذرت بو داده که به کاهش افسردگي، نگراني و خستگي که از عوارض مي باشد پيشگيري کنند.

دچار مشکلات حافظه شده ايد؟ : صدف خوراکي بخوريد. صدف با داشتن روي مورد نياز به بهبود عملکرد مغز کمک مي کند.

سرما خورديد؟ : سير بخوريد. سرو کله گرفته را با سير تميز کنيد. (يادتان باشد که سير سطح کلسترول را نيز کاهش مي دهد)

سرفه مي کنيد؟ : فلفل قرمز !!! مشابه ماده اي که در شربت سرفه بکار مي رود در فلفل قرمز وجود دارد. البته فلفل قرمز را با احتياط مصرف کنيد شايد معده شما را تحريک کند.

سرطان سينه؟ : گندم، سبوس و کلم مصرف کنيد. اين مواد استروژن را در سطوح سالم نگه مي دارند.

سرطان ريه؟ : سبزيجات تيره و نارنجي رنگ و سبزي مصرف کنيد. پادزهر مفيدي است که در سبزيجات تيره و نارنجي رنگ يافت ميشود A بتا اکروتن، نوعي ويتامين.

زخم معده بروز کرده؟ : کلم بخوريد. کلم شامل ترکيباتي است که به درمان زخم معده و دوازدهه کمک مي کند.

اسهال؟ : سيب ميل کنيد. سيب را با پوست رنده کنيد. بگذاريد تا قهوه اي شويد و براي درمان اين وضعيت ميل کنيد. (موز نيز براي اين بيماري خوب است)

از شريان هاي رسوب گرفته رنج مي بريد؟ : آووکادو بخوريد. چربي غيراشباع شده موجود در آووکادو، کلسترول را پايين ميآورد.

فشار خونتان بالاست؟ : کرفس و روغن زيتون ميل کنيد. روغن زيتون فشار خون را پايين مي آورد. کرفس نيز شامل ماده اي است که فشار خون را پايين مي آورد.

ناهماهنگي قند خون داريد؟ : بروکلي و بادام زميني ميل کنيد. کروم موجود در بروکلي و بادام زميني انسولين و قند خون را تنظيم مي کند.مشــخــصــات آگــهــی

نــام : دانستنی های پزشکی
ایمــیل :
تلفن :
موقعیت : تهران
آدرس :
قیمت :
ثبت آگهی :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
انقضای آگهی :  دوشنبه 28 اسفند 1396
بروز رساني :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: دانستنی های پزشکی
در مـورد: راهـکارهايي براي کاهـش دردهاي جسماني
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1399.03.08اصفهانمهارت هاي لازم براي فعالان واحد هاي اقتصادي (بسته آموزش غير حضوري)مناسب
بنام خدا مرجع اطلاعات كاربردي ويژه فعالان واحد هاي اقتصادي پاسخ گو به تمام نياز هاي اطلاعاتي كاري و شغلي شما ، توجه: اطلاعات كامل در ...
1399.02.20تهرانپکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه)
پکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه) اين پکيج جامع شامل موارد ذيل است : 1-مقدمات و راهنماي راه اندازي کترينگ و ...
1399.02.06قمکتاب pdf و آموزش کامل مسائل جنسي و زناشويي09127472430
دانلود کتاب کامل و جامع مسائل جنسي و زناشويي (pdf) اين کتاب (pdf) شامل مطالب بسيار مهم و کمتر گفته شده در مورد :  روابط عاطفي زن و مرد ...
1398.12.05تهراندانلود خلاصه کتب دانشگاهي ، پايان نامه
گروه اي مرجع(Emarja) اقدام به آماده سازي خلاصه کليه کتب دانشگاهي ، پايان نامه ، مقالات ترجمه شده و...نموده و اين خلاصه موارد را در سايت خود ...
1397.12.20اصفهانروزنگار مهرانه 2500 تومان
موسسه پردازشگران نگين زنده زود تحت عنايات پروردگار و با توجه به استقبال مدارس و مراکز فرهنگي سراسر کشور از چاپ اولين روزنگار مهرانه چاپ ...
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2020, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.