بنر ویــژه

دوازده نوع چاي گياهي براي حفظ جواني

دوازده نوع چاي گياهي براي حفظ جوانيکاهش حافظه ، کاهش ميل جنسي ، ريزش مو ، چين و چروک پوست ، بي خوابي هاي شبانه ، درد مفاصل ، پوکي استخوان و … همگي نشانه هاي طي شدن عمر ميباشند اما عادت ها و مواد غذايي مي توانند زيبايي و جواني را براي سال هاي بيشتري حفظ کنند ، متخصصان طب سنتي و طرفداران گياه درماني اين 12 گياه را توصيه مي کنند.1 » چاي گل گلايل ( زيبايي ناخن ها و موها ) : گلايل غني از سيليس است و مي تواند باعث استحکام ناخن ها شود ، 15 گرم گلبرگ خشک شده را در 1 ليتر آب به مدت 30 دقيقه بجوشانيد و بعد از صاف کردن 3 فنجان در روز بنوشيد ، با فاصله هر 20 روزه مي توانيد تا 3 ماه از اين نوشيدني استفاده کنيد.

براي استفاده از گلايل در تقويت موها روش کار به اين صورت است که 150 گرم گلايل را با 100 گرم برگ هيدروکوتيل و 50 گرم گزنه در 1 ليوان آب به مدت 10 دقيقه دم کنيد و بعد از صاف کردن انرا پس از غذا 3 وعده در روز به مدت 1 ماه بنوشيد.

نکته : مصرف گلايل براي زنان باردار و شيرده و مبتلايان به ناراحتي هاي قلبي و کليوي و کبدي مناسب نمي باشد.2 » چاي گل ساعتي ( خواب خوب ) : گل ساعتي داروي خوبي براي کم خواب ها است و برخلاف داروهاي شيميايي عوارضي مانند مشکلات حافظه و توجه ندارد ، 15 گرم برگ و گلبرگ هاي خشک شده اين گياه را در 1 فنجان آب جوش دم کرده و بعد از 10 دقيقه صاف کنيد و هر روز صبح و ظهر و شب بين غذا و قبل از خواب آن را بنوشيد.

پس از يک فاصله 20 روزه مي توانيد تا 3 ماه از اين نوشيدني استفاده کنيد ، البته مصرف آن در دوران شيردهي و بارداري ممنوع است ، همچنين نبايد آن را با داروهاي مسکن مصرف کرد.


3 » چاي سبز و نعناع فلفلي ( کاهش وزن ) : با افزايش سن تناسب اندام کمتر ميشود اما براي حفظ تناسب يا کاهش وزن مي توانيد از چاي سبز و نعناع فلفلي کمک بگيريد ، اين گياهان حاوي عوامل فعال لاغر کننده اند.

2 قاشق چايخوري برگ نعناع خشک شده و 2 قاشق غذاخوري چاي سبز خشک شده را در يک ليتر آب به مدت 10 دقيقه دم و بعد آن را صاف کنيد و قبل از ساعت 5 بعدازظهر به مدت يک ماه روزي يک فنجان از آن را بنوشيد. توجه داشته باشيد مصرف اين نوشيدني به زنان باردار و کودکان توصيه نمي شود.4 » چاي گل تاج ريزي ( تقويت بينايي ) : مصرف گياه تاج ريزي مي تواند باعث تقويت حس بينايي شود ، اين گياه حاوي پلي فنول هايي است که به جريان خون در ريزترين عروق خوني شبکه کمک مي کند و در احياي سلول ها و فعال نگه داشتن آنها و بهبود بينايي در شب موثر است.

مي توانيد 5 قاشق چاي خوري از برگ هاي تازه گياه را در 500 ميلي ليتر آب جوش بريزيد و براي 15 دقيقه آن را دم کنيد. براي يک ماه هر روز 3 نوبت از اين دم کرده بنوشيد اما زياده روي نکنيد چون زياده روي در مصرف آن مي تواند باعث مشکلات قلبي و کليوي شود.5 » چاي زنجبيل و نعناع فلفي ( افزايش ميل جنسي و پيشگيري از پوکي استخوان ) : مصرف نعناع فلفي و زنجبيل از پوکي استخوان پيشگيري ميکند و ميل جنسي را افزايش ميدهد ، مي توانيد 1 قاشق چاي خوري نعناع فلفلي و 2 قاشق چايخوري زنجبيل تازه را با 1 فنجان بزرگ آب دم کنيد و روزانه يک فنجان و به مدت يک ماه مصرف کنيد ، با يک فاصله 20 روزه مي توانيد تا 3 ماه اين دم کرده را بنوشيد.6 » چاي کاسني ( رفع سوءهاضمه ) : گياه کاسني مي تواند با تاثير بر پرزهاي دستگاه گوارش و کبد سبب کارکرد بهتر آن شود و نفخ و مشکلات هضم را بهبود ببخشد ، 4 گرم ريشه کاسني را در 150 ميلي ليتر آب جوشيده به مدت 10 دقيقه دم کنيد و بعد از صاف کردن 1 تا 2 فنجان قبل از غذا به مدت يک ماه بنوشيد.

نکته : درصورت ابتلا به آلرژي مصرف اين گياه توصيه نمي شود.7 » چاي جينسينگ ( تقويت حافظه ) : ريشه گياه جينسينگ حاوي 3 تا 8 درصد جينسنوسيد است و روي هوش و حافظه اثر مثبتي دارد ، مي توانيد 3 گرم ريشه جينسينگ را به قطعات کوچک خرد و در 500 ميلي ليتر آب به مدت 10 دقيقه دم کرده و صاف کنيد ، نوشيدن 1 فنجان جينسينگ 2 بار در روز و 20 روز در ماه روي حافظه اثري فوق العاده ميگذارد.

نکته : نبايد روزانه بيش از 3 گرم و همچنين بيش از 3 ماه جينسينگ مصرف کنيد ، اين گياه مناسب زنان شيرده و باردار نيست و براي کودکان مبتلا به پرفشاري خون ، چاقي ، بي خوابي يا افرادي که تحت درمان با داروهاي ضدانعقاد هستند نيز ممنوع ميباشد.8 » چاي بنفشه وحشي ( شفاف سازي پوست ) : اگر پوستتان کدر شده براي شفاف سازي آن و پيشگيري از پيري زودرس پوست تان مي توانيد بنفشه وحشي را امتحان کنيد ، 30 گرم گياه خشک شده را در آب سرد بخيسانيد بعد آن را براي 15 دقيقه در 500 ميلي ليتر آب دم کنيد و پس از صاف کردن 2 تا 4 فنجان از آن را قبل از غذا به طور روزانه به مدت 1 ماه بنوشيد.

نکته : اين نوشيدني مناسب کودکان نيست و گياه تازه نيز سمي و غيرقابل مصرف ميباشد.9 » چاي سياه ( پيشگيري از پوکي استخوان ) : بررسي هاي محققان نشان ميدهد مصرف بيش از 4 فنجان چاي سياه در روز از بروز پوکي استخوان پيشگيري مي کند ، چاي سياه يا همان چاي معمولي را مانند هميشه دم کنيد و بنوشيد.

نکته : بهتر است زنان باردار و کودکان چاي سياه را کمتر مصرف کنند.10 » چاي گزنه ( سلامت پروستات ) : گزنه با ايجاد اختلال در تبديل هورمون تستوسترون به دهيدروتستوسترون که باعث بزرگ شدن غده پروستات ميشود از هيپروفي خوش خيم آن جلوگيري ميکند.

ميتوانيد 5 گرم برگ يا گل گزنه را با 150 ميلي ليتر آب به مدت 15 دقيقه در ظرف دردار دم کنيد و پس از صاف کردن 3 فنجان از آن را در روز قبل از غذا بنوشيد ، پس از 20 روز فاصله مي توانيد مصرف آن را از مجدد شروع کنيد ، به مدت 3 ماه از اين محلول استفاده کنيد.

نکته : از آنجا که گزنه کمي تحريک کننده و آلرژي زاست نبايد در مصرف آن زياده روي کرد.11 » چاي زبان گنجشک ( پيشگيري از روماتيسم ) : گياه زبان گنجشک خاصيت ضدروماتيسمي دارد و درد مفاصل را کاهش مي دهد ، 10 تا 20 گرم برگ خشک آن را در 1 ليتر آب به مدت 15 دقيقه دم کنيد و پس از صاف کردن 3 بار در روز پس از هر وعده غذا به مدت 1 ماه مصرف کنيد ، با يک فاصله 20 روزه مي توانيد مدت مصرف را تا 3 ماه افزايش دهيد.12 » چاي آرتيشو ( پاکسازي بدن و دفع سموم ) : وقتي سموم در بدن زياد مي شود قدرت جسمي کاهش ميابد ، آرتيشو با تحريک کليه باعث دفع سموم از بدن خواهد شد ، 10 گرم برگ تازه آن را در 1 ليوان آب به مدت 15 دقيقه دم کنيد و پس از صاف کردن قبل از غذا 3 مرتبه در روز به مدت 1 ماه مصرف کنيد ، با فاصله 20 روزه ميتوانيد مصرف را تا 3 ماه ادامه دهيد.

نکته : اين گياه مناسب زنان شيرده نيست.مشــخــصــات آگــهــی

نــام : دانستنی های پزشکی
ایمــیل :
تلفن :
موقعیت : تهران
آدرس :
قیمت :
ثبت آگهی :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
انقضای آگهی :  دوشنبه 28 اسفند 1396
بروز رساني :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: دانستنی های پزشکی
در مـورد: دوازده نوع چاي گياهي براي حفظ جواني
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1399.03.08اصفهانمهارت هاي لازم براي فعالان واحد هاي اقتصادي (بسته آموزش غير حضوري)مناسب
بنام خدا مرجع اطلاعات كاربردي ويژه فعالان واحد هاي اقتصادي پاسخ گو به تمام نياز هاي اطلاعاتي كاري و شغلي شما ، توجه: اطلاعات كامل در ...
1399.02.20تهرانپکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه)
پکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه) اين پکيج جامع شامل موارد ذيل است : 1-مقدمات و راهنماي راه اندازي کترينگ و ...
1399.02.06قمکتاب pdf و آموزش کامل مسائل جنسي و زناشويي09127472430
دانلود کتاب کامل و جامع مسائل جنسي و زناشويي (pdf) اين کتاب (pdf) شامل مطالب بسيار مهم و کمتر گفته شده در مورد :  روابط عاطفي زن و مرد ...
1398.12.05تهراندانلود خلاصه کتب دانشگاهي ، پايان نامه
گروه اي مرجع(Emarja) اقدام به آماده سازي خلاصه کليه کتب دانشگاهي ، پايان نامه ، مقالات ترجمه شده و...نموده و اين خلاصه موارد را در سايت خود ...
1397.12.20اصفهانروزنگار مهرانه 2500 تومان
موسسه پردازشگران نگين زنده زود تحت عنايات پروردگار و با توجه به استقبال مدارس و مراکز فرهنگي سراسر کشور از چاپ اولين روزنگار مهرانه چاپ ...
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2020, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.