بنر ویــژه

از افتادگي دريچه قلب نگران نشويد

از افتادگي دريچه قلب نگران نشويد

اضطراب، استرس و فشارهاي روحي و فکري از عواملي هستند که باعث تشديد درد در ناحيه قفسه سينه و قلب مي شوند. بر اثر اين عوامل، افرادي که افتادگي دريچه قلب دارند، علائم بيماري شان تشديد مي شود. اين دسته از بيماران و خانواده هايشان بايد دور از هر گونه نگراني و استرس، زندگي عادي خود را دنبال کنند.

با دکتر محمدرضا ابوالفضلي متخصص قلب و عروق و دانشيار دانشگاه علوم پزشکي مشهد در مورد اين بيماري گفتگو کرده ايم. ايشان توصيه مي کند بيماران و خانواده ها نبايد از اين بيماري نگران شوند.


با چه علائمي مي توان متوجه شد که فرد به عارضه افتادگي دريچه قلب مبتلا شده است؟
از علائم افتادگي دريچه قلب مي توان به اضطراب، ناراحتي هاي فکري، تپش قلب، درد غير اختصاصي در ناحيه قلب که به صورت نقطه اي و گذرا ديده مي شود، اشاره کرد.

درد اختصاصي قلب به چه دردي گفته مي شود؟
درد اختصاصي قلب پشت جناق سينه منتشر مي شود و با علائم ديگري همراه است.

از چه زماني خطر افتادن دريچه قلب افراد را تهديد مي کند؟
اين مشکل از زمان تولد در نوزاد وجود دارد و ارثي است، ولي علائم باليني آن در دوران دبستان و دبيرستان تظاهر پيدا مي کند.

اين علائم چگونه تظاهر پيدا مي کند؟
اين افراد موقع ورزش، دچار تپش قلب و درد در ناحيه قفسه سينه مي شوند. به طور کلي مي توان گفت اين کودکان حساس و مضطرب هستند و در مواقع امتحانات در مدرسه، اضطراب داشته و تحريک پذير هستند.

اين بيماري در زنان بيشتر ديده مي شود يا در مردان؟
زنان بيشتر به اين بيماري مبتلا مي شوند و مستعدتر هستند، زيرا طبع ظريف تر و لطيف تري داشته و به علت احساسات شان، زودتر گرفتار خواهند شد.
زنان باردار مبتلا به افتادگي دريچه ميترال بايد هنگام زايمان و جراحي، از آنتي بيوتيک استفاده کنند
افتادگي دريچه قلب چه مشکلاتي را به لحاظ جسمي براي فرد به وجود مي آورد؟
در اثر افتادگي دريچه قلب يا شل بودن آن، دريچه قلب به ميزان کافي نمي تواند در برابر فشار بطن چپ مقاومت داشته باشد و هنگام انقباض، کش آمده و به طرف دهليز چپ تحدب پيدا مي کند. در مواقع شديدتر اين مسئله باعث مي شود که هر دو «لت» دريچه ميترال نتوانند با هم تعادل برقرار کنند و به اين علت نارسايي ميترال به وجود مي آيد.

افتادگي دريچه ميترال چند نوع است؟
افتادگي دريچه ميترال به دو دسته با نارسايي و بدون نارسايي ميترال تقسيم مي شود.
در افتادگي دريچه ميترال بدون نارسايي هيچ خطري فرد را تهديد نمي کند و هنگام مراجعه به دندانپزشکي فرد نيازي به استفاده از آنتي بيوتيک ندارد، ولي افرادي که دچار نارسايي ميترال همراه با افتادگي دريچه قلب هستند، هنگام انقباض قلب خون مختصري به دهليز چپ آنها وارد مي شود. اين مسئله موجب مي شود تا دريچه ميترال تحت فشاري نامتناسب قرار بگيرد و در اين حالت فرد مستعد مي شود تا ميکروب ها روي لت دريچه قلبش بنشينند و ايجاد عفونت کنند. به اين علت اين افراد بايد هنگام جراحي، دندانپزشکي، مشکلات مربوط به دستگاه گوارش و... حتماً آنتي بيوتيک استفاده کنند.

نکته ديگر که بايد به آن اشاره کنم اين است افرادي که نارسايي دارند، درجات مختلفي از اين بيماري را شامل مي شوند و در يک رده از ريسک بيماري عفوني قرار ندارند و اين مسئله به شدت به نارسايي ميترال قلب آنان بر مي گردد. هر چه شدت نارسايي بيشتر باشد، خطر ايجاد عفونت دريچه اي بيشتر خواهد بود. در مواقعي که شدت نارسايي زياد است، بيمار نياز به ترميم يا تعويض دريچه قلب پيدا مي کند.

بارداري روي دختران يا زناني که دچار اين بيماري هستند، خطرناک نيست؟
بارداري مشکل ساز نيست، ولي بايد تحت نظر باشند، زيرا در صورت بارداري تپش و درد در ناحيه قلب آنها بيشتر مي شود و بر ميزان اضطراب آنها اضافه مي کند. اين دسته از زنان همين طور بايد هنگام زايمان و جراحي، از آنتي بيوتيک استفاده کنند.

براي اين افراد چه داروهايي تجويز مي شود؟
داروهايي که براي اين بيماران استفاده مي شوند، داروهايي هستند که علائم بيماري را محو مي کنند و از بروز درد و تپش قلب جلوگيري مي کنند، البته از بين رفتن اين حالات در فرد موقتي است و اگر شرايط زندگي بيمار به گونه اي است که دچار هيجان و اضطراب است، بايد تا آخر عمر از اين داروها استفاده کند.

افتادن دريچه قلب در کودکان را تا چه اندازه بايد جدي گرفت؟
خانواده ها از افتادن دريچه قلب ترسيده و وحشت زده مي شوند و به محض آن که متوجه اين مسئله مي شوند، ناراحتي روحي در ميان اعضاي خانواده بالا رفته و به کودک و فردي که دچار اين مشکل است، فشارهاي روحي بيشتري وارد مي شود. در حالي که موارد خفيف اصلا اهميت تشخيصي ندارند و والدين بايد آن را کم اهميت تلقي کنند تا کودک دچار اضطراب نشود.
داشتن آرامش، مهم ترين اصل در اين بيماري است. متاسفانه از وقتي انجام اکوکارديوگرافي مد شده است، تشخيص اين بيماري راحت تر شده وهمين مسئله باعث بروز اضطراب در افراد مي شود
چه توصيه اي براي مربيان و معلمان اين دسته از دانش آموزان داريد؟
ميزان اضطراب در اين بچه ها بالاست و زود عصبي مي شوند. اين بيماران حساس هستند و در موقع امتحانات، بخصوص امتحانات شفاهي هيجانات بيشتري را از خود بروز مي دهند. بنابراين بايد به علت وجود اين هيجانات و حساسيت ها، با آنها برخوردهاي مناسبي شود و رفتار هاي قهرآلود باعث تشديد علائم باليني در آنان مي شود. اين دسته از دانش آموزان بايد از انجام ورزش هاي سنگين معاف شوند و مربيان ورزش بايد اين مسئله را مورد توجه خاصي قرار داده و آنان را در ورزش هاي استقامتي شرکت ندهند.

داروهاي گياهي مثل گل گاوزبان و سنبل الطيب چه تاثيري دارند؟
گل گاوزبان و سنبل الطيب اثرات مفيدي بر جاي مي گذارند و از قديم در اين زمينه اجداد ما آنها را شناخته و به تاثير آن پي برده اند، ولي بايد توجه داشت که مصرف اين داروها در مکان هاي خاص امکان پذير است و فرد نمي تواند همه جا آن را با خويش همراه داشته باشد.

به افرادي که دچار افتادگي دريچه قلب هستند، چه توصيه اي داريد؟
بيماري شان را بي اهميت تلقي کنند، به دردهاي موجود در قلبشان توجه نکنند، به ورزش هايي مثل پياده روي، شنا و دوچرخه سواري روي بياورند. توصيه من به اين دسته از بيماران آن است که در تابستان به علت تعريق زياد، مايعات بيشتري مصرف کنند تا علائم بيماري در آنان خفيف تر ظاهر شود. همچنين بايد يادآور شد که ايستادن زياد و خستگي شديد باعث تشديد علائم اين بيماري مي شود.

در چه ساعت هايي از روز اين علائم بيشتر ظهور مي کند؟
بعدازظهرها به علت خستگي ناشي از کار و کم شدن آب بدن اين علائم شديدتر مي شود.

رژيم خاصي در تغذيه اين بيماران توصيه مي کنيد؟
بله، ادويه جات، غذاهاي تند و ترش، قهوه و چاي پررنگ که تحريک پذير هستند همه باعث تپش بيشتر قلب شده و قلب را تحريک مي کنند.
اکثر افرادي که دچار اين بيماري هستند فشار خونشان پايين است، به اين علت بايد از نمک و مايعات بيشتري استفاده کنند، زيرا تامين مايعات بدن باعث تخفيف علائم مي شود.

چه توصيه اي داريد؟
کسي که دچار افتادگي دريچه قلب است، حتما در خانواده اش، افرادي وجود دارند که دچار اين مشکل هستند، اما بايد توجه داشت که اين بيماري باعث کوتاهي عمر و مرگ بيمار نخواهد شد.
بنابراين داشتن آرامش، مهم ترين اصل در اين بيماري است. متاسفانه از وقتي انجام اکوکارديوگرافي مد شده است، تشخيص اين بيماري راحت تر شده وهمين مسئله باعث بروز اضطراب در افراد مي شود.مشــخــصــات آگــهــی

نــام : دانستنی های پزشکی
ایمــیل :
تلفن :
موقعیت : تهران
آدرس :
قیمت :
ثبت آگهی :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
انقضای آگهی :  دوشنبه 28 اسفند 1396
بروز رساني :  چهارشنبه 04 اردیبهشت 1392
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: دانستنی های پزشکی
در مـورد: از افتادگي دريچه قلب نگران نشويد
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1399.03.08اصفهانمهارت هاي لازم براي فعالان واحد هاي اقتصادي (بسته آموزش غير حضوري)مناسب
بنام خدا مرجع اطلاعات كاربردي ويژه فعالان واحد هاي اقتصادي پاسخ گو به تمام نياز هاي اطلاعاتي كاري و شغلي شما ، توجه: اطلاعات كامل در ...
1399.02.20تهرانپکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه)
پکيج جامع راه اندازي کترينگ/ رستوران (بصورت فايل و کتابچه) اين پکيج جامع شامل موارد ذيل است : 1-مقدمات و راهنماي راه اندازي کترينگ و ...
1399.02.06قمکتاب pdf و آموزش کامل مسائل جنسي و زناشويي09127472430
دانلود کتاب کامل و جامع مسائل جنسي و زناشويي (pdf) اين کتاب (pdf) شامل مطالب بسيار مهم و کمتر گفته شده در مورد :  روابط عاطفي زن و مرد ...
1398.12.05تهراندانلود خلاصه کتب دانشگاهي ، پايان نامه
گروه اي مرجع(Emarja) اقدام به آماده سازي خلاصه کليه کتب دانشگاهي ، پايان نامه ، مقالات ترجمه شده و...نموده و اين خلاصه موارد را در سايت خود ...
1397.12.20اصفهانروزنگار مهرانه 2500 تومان
موسسه پردازشگران نگين زنده زود تحت عنايات پروردگار و با توجه به استقبال مدارس و مراکز فرهنگي سراسر کشور از چاپ اولين روزنگار مهرانه چاپ ...
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2020, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.