بنر ویــژه

توصیه های مهم خرید
رمز موفقیت آگهی شما

من رمز عبور را فراموش کردم


پیوند ها

آموزش ورد

فروش آنلاین کارت آیتونز و گوگل پلی

گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

صادرات، واردات و ترخیص کالای گمرکی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

رابرلاينينگ مخازن - رابرلاينينگ قطعات

شرکت مشاورين پوششهاي صنعتي کسري به عنوان يکي از پيشکسوتان و شرکتهاي مورد اعتماد صنايع ذينفع رابرلاينينگ در ايران ، با هدف اطلاع رساني و ارتقاء ميزان آگاهي مصرف کنندگان گرامي رابرلاينينگ اقدام به گردآوري و تدوين مطالب زير براي علاقمندان نموده است.
بديهي است مطالب فني در زمينۀ رابرلاينينگ بسيار فراوان است ولي ما در متن زير صرفاً به طرح کليات مهمتر اکتفا نموديم و همواره مشتاقانه آماده ايم پاسخگوي نياز اختصاصي شما مشتريان عزيز از طريق تلفن ، ايميل و يا تشکيل جلسه باشيم.
تعريف رابرلاينينگ
رابرلاينينگ يا پوشش لاستيکي که با عنوان هاي آستر لاستيکي و لاستيک کاري هم شناخته شده ، به روشي از محافظت سطوح در مقابل خوردگي گفته مي شود که در آن کل سطح توسط لايه اي از لاستيک به ضخامت 3 تا 5 ميليمتر پوشش داده مي شود.
موارد کاربرد
پوششکاري با ورق لاستيک معمولاً جهت محافظت سطوح داخلي مخازن ، لوله ها و قطعات با کاربري هاي زير و در صنايع نفت ، گاز ، پالايش ، پتروشيمي ، حفاري ، معدن و همچنين کارخانجات توليد يا حمل مواد خورنده استفاده ميشود :
1- رابرلاينينگ مخازن ذخيرۀ اسيدهايي از قبيل اسيد کلريدريک ، آب ژاول يا همان هيپو کلريت سديم ، اسيد سولفوريک رقيق ، اسيد فسفريک و اسيد نيتريک و مخازن ذخيرۀ قلياهايي نظير سود سوزآور يا همان کاستيک سودا.
(Acid Storage Tanks) & (Alkali Storage Tanks)
2- به عنوان لايۀ نفوذ ناپذير ممبرين در سيستم هاي کاشي وآجرکاري ضد اسيد و باز در مخازن يا سامپ هاي خنثي سازي اسيد و باز.(Neutralization sumps)
3- رابرلاينينگ مخازن حمل مواد خورنده.
4- رابرلاينينگ مخازن واحد هاي تصفيه آبهاي صنعتي (Water Treatment Plant - WTP)در نيروگاه ها و کارخانجاتي که به نحوي استفاده کننده دائمي آب هستند و به توليد آب دمين (Demin Water) نيازمندند مانند مخازن ميکسد بد (Mixed-Bed Tanks) ، مخازن آنيون و کاتيون (Anion & Cation Tanks) ، مخازن شستشو و احياي رزين (Resin Back Wash Tanks).
5- رابرلاينينگ داخل سلهاي الکتروليز در کارخانه هاي کلرآلکالي (Chlor alkali elektrolyse cell)
6- رابرلاينينگ لوله ها وشيرآلات انتقال آب نمک ، آب دريا و مواد خورنده.

انواع رابرلاينينگ
الف- انواع رابرلاينينگ از لحاظ سختي نهايي: پوششهاي لاستيکي از لحاظ سختي نهايي به دو نوع نرم و سخت تقسيم مي شوند. (Soft Rubber & Hard Rubber)
- به لاستيکهايي که سختي آنها در محدودۀ سختي سنجي Shore A قرار مي گيرد لاستيک نرم و به لاستيکهايي که سختي آنها در محدودۀ سختي سنجي Shore D قرار مي گيرد ، لاستيک سخت گفته مي شود. البته به ندرت لاستيکهايي با سختي مابين دو دسته مذکور هم توليد مي شود که اصطلاحاً آنها را لاستيکهاي نيمه سخت مي نامند. (Semi Hard Rubber)
- سختي نهايي لاستيک معمولاً به عنوان ويژگي براي انتخاب رابرلاينينگ محسوب نمي شود اما سختي نهايي لاستيک مي تواند باعث محدوديتهايي در انتخاب شود. بطور مثال نبايد لاستيکهاي سخت را براي مخازن حمل انتخاب کرد زيرا اين مخازن دائماً در معرض تنشهاي مکانيکي هستند و لاستيکهاي نرم به دليل انعطاف پذيري زياد انتخاب مناسبتري براي اين امر هستند.

ب- انواع رابرلاينينگ از لحاظ روش اجرا: پوششکاري با لاستيک از نظر روش اعمال به دو دسته رابرلاينينگ در کارگاه و رابرلاينينگ در سايت (سايت مشتري) تقسيم مي شود.

- رابرلاينينگ به روش گرم : برخي از پوششهاي لاستيکي بصورت خام در مخزن/قطعه نصب مي شوند و پس از اعمال ، جهت دستيابي به مقاومت شيميايي و خصوصيات مکانيکي مطلوب بايد ولکانيزه شوند که اين ولکانيزاسيون يا با انجام عمليات کيورينگ ، تحت فشار و حرارت بالا در اتوکلاو صورت مي گيرد (البته کيورينگ با بخار ، آب داغ يا هواي داغ هم در سايت امکانپذير است) و يا شرکت سازندۀ لاستيک ، فرمولاسيون لاستيک را به نحوي طراحي مي نمايد که پوشش لاستيکي در مدت زمان طولاني تري ولي در دما و فشار محيط ولکانيزه شود و به اين ترتيب بتوان از انجام عمليات کيورينگ اجتناب نمود.

- رابرلاينينگ به روش سرد: دسته ديگري از آسترهاي لاستيکي ازقبل در محل کارخانه سازندۀ لاستيک ولکانيزه شده اند ، در نتيجه پس از نصب در مخزن نياز به انجام عمليات کيورينگ ندارند و بلافاصله پس از اجرا مي توانند مورد بهره برداري قرار گيرند.
- مسلماً لاستيکهاي از پيش ولکانيزه شده قابليت اجرا در هردو محل کارگاه و سايت را دارند اما لاستيکهاي خام بسته به سختي نهايي مورد نياز و نوع پايۀ پليمري انتخابي بعضاً قابليت اجرا در سايت را ندارند و صرفاً مي بايست در اتوکلاو ولکانيزه شوند.
- معمولاً کيفيت نهايي رابرلاينينگ گرم مطلوبتر از رابرلاينينگ سرد است زيرا در رابرلاينينگ گرم اولاً به دليل پايين بود ن سختي لاستيک خام ، شکل پذيري و انعطاف پذيري ورق و تطابق با شکلهاي پيچيدۀ مخزن (مثلاً جزئيات اجرا در صفحه نازل ها) بسيار بهتر از لاستيک ازپيش ولکانيزه شده است ثانياً ورقهاي لاستيک خام در محل اورلپ ها با چسبي از جنس خود لاستيک پايه به هم متصل مي شوند و هنگام عمليات ولکانيزاسيون زنجيرۀ پليمري در محل اورلپ ها نيز تشکيل مي گردد و نهايتاً يک پيوند شيميايي قوي بوجود مي آيد ، اما در اجراي رابرلاينينگ به روش سرد به اين دليل که لاستيک از پيش ولکانيزه شده معمولاً از يک سيستم چسب دو جزئي استفاده مي شود لذا در محل اورلپ ها يک باندينگ فيزيکي ايجاد مي شود. هرچند چسبهاي ويژه رابرلاينينگ سرد نيز از استحکام و مقاومت شيميايي بسيار بالايي برخوردارند اما به دليل يکپارچه شدن اورلپها در روش گرم ، کيفيت نهايي روش گرم مطلوبتر است.

عوامل موثر در انتخاب اجراي رابرلاينينگ به روش سرد يا گرم
- علي رغم بهتر بودن نسبي کيفيت نهايي رابرلاينينگ گرم ، محدوديتهايي وجود دارد که باعث مي شود سهم عمده اي از رابرلاينينگ ها به روش سرد اجرا شود که برخي از آنها عبارتند از :
1- بزرگي قطعات و مخازن به نحوي که نتوان آنها را داخل اتوکلاو قرار داد ، البته فرمولاسيون بعضي از لاستيکها به نحوي طراحي مي شوند که در فشار و دماي کم (مثلاً فشار حدود 1.5 Bar gage و دماي 120 درجۀ سانتيگراد ) قابليت ولکانيزاسيون داشته باشند که در آنصورت مي توان با تعبيۀ درپوشهاي مناسب براي ورودي و خروجي و منهول هاي مخزن ، خود مخزن را به يک اتوکلاو تبديل نمود.

2- مدت زمان محدود نگهداري ورقهاي لاستيک خام به دليل وجود مواد پخت در فرمولاسيون آنها که باعث مي شود پس از توليد بسته نحوۀ نگهداري در دماي محيط يا سردخانه بين 2 ت 6 ماه آن را نگهداري نمود که باتوجه به زمان حمل وترخيص براي کالاهاي وارداتي باعث بحراني شدن زمان انقضاء مصرف مي شود.
3- بالاتر بودن هزينۀ حمل لاستيک خام در کانتينرهاي يخچالدار و نگهداري در سرخانه.
4- طولاني تر بودن مدت زمان نصب لاستيک به دليل اضافه شدن عمليات پخت و کنترلهاي کيفي مضاعف پس از کيورينگ.
5- بالاتر بودن هزينۀ نصب لاستيک به روش گرم به دليل طولاني تر بودن مدت عمليات نصب و نياز به امکانات کارگاهي بيشتر نظير ، ديگ بخار و کمپرسور باد.
6- ريسک کيور نشدن يا اورکيور شدن قسمتهايي از رابر پس از انجام عمليات پخت به دليل ضعف يا محدوديت تجهيزات کنترل پخت در سايت.

عوامل مؤثر در انتخاب نوع لاستيک در رابرلاينينگ
خصوصيات پوششهاي لاستيکي به عوامل زيادي بستگي دارد ، ازجمله به نحوۀ ترکيب کردن پليمر پايه با ساير افزودني ها ، پرکننده ها و مواد پخت. ورقهاي لاستيکي ازترکيباتي بر پايه هاي پليمري مختلف از قبيل بوتيل رابر/IIR ، کلروبوتيل رابر/CIIR ، بروموبوتيل رابر/BIIR ، کلروپرن رابر/CR ، ايزوپرن رابر/IR ، اي پي دي ام / EPDM ، لاستيک طبيعي/ NR ، کلروسولفونيتد پلي اتيلن(هايپالون)/CSM و پلي ايزوپرن استايرن بوتادي ان رابر/ IR/SBR توليد مي شوند و هر شرکت توليد کننده بر اساس فرمولاسيون محصول خود و نتايج آزمايشگاهي مربوط به همان محصول به تهيۀ جدول مقاومت به خوردگي لاستيک در مقابل محلول هاي شيميايي رايج و در دماهاي مختلف اقدام مي نمايد که اين جدول يکي از ملاکهاي انتخاب نوع لاستيک مي باشد. البته در کنار اين جداول موارد زير نيز در انتخاب نوع لاستيک بايد مد نظر قرار گيرند:
1- نوع سيال /سيالها و حداکثر وحداقل ميزان غلظت آن
2- حداقل وحداکثر دماي سيال
3- حداقل وحداکثر فشار فرايند
4- نوع کاربري مخزن / قطعه
5- قرارگيري در معرض تابش نورخوشيد
6- احتمال سايش در اثر وجود مواد جامد معلق در سيال
7- ميزان شوکهاي حرارتي ناشي از فرايند يا محيط
8- ميزان شوکهاي مکانيکي
9- پيچيدگي شکل قطعه
10- مساحت سطحي که بايد پوشش داده شود
11- درصورت وجود پوشش قبلي ، نوع و طول عمر آن
12- احتمال خالي ماندن مخزن به مدت طولاني قبل از بهره برداري
13- احتمال وجود حلالهاي آلي در فرايند

عوامل مؤثر در انتخاب ضخامت لاستيک در رابرلاينينگ
در مورد انتخاب ضخامت رابرلاينينگ بايد به اين موارد توجه نمود : ميزان سايش در فرايند ، پيچيدگي شکل قطعه ، دبي نازلهاي ورودي و خروجي ، طول عمر طراحي شده براي کل فرايند و صرفۀ اقتصادي. البته ضخامت متداول رابرلاينينگ بين 3 تا 5 ميليمتر است اما ضخامت 2 يا 6 ميليمتر هم براي نقاط خاص (مثلاً ضخامت 2 ميليمتر براي پوشش داخل سوراخهاي صفحه نازلها و ضخامت 6 ميليمتر براي نقاطي که قرار است ماشينکاري يا تراشکاري شود) توليد مي شود ، درصورت نياز به ضخامت بيشتر بايد چند لايه لاستيک با ضخامت هاي مذکور را روي هم چسباند تا امکان کنترل عدم وجود هوا و چسبندگي کامل و مطلوب ميسر باشد.

کنترل کيفيت در رابرلاينينگ
پوششکاري با لاستيک در مقايسه با ساير روشهاي محافظت از خوردگي سطوح نيازمند به سرمايه گذاري اوليه چشمگيرتري است لذا کنترل کيفيت در اجراي رابرلاينينگ نيز از اهميت ويژ ه اي برخوردار است و در صورت عدم توجه به آن ، مهمترين ويژگي رابرلاينينگ که طول عمر بيشتر آن نسبت به ساير پوششهاي متداول است حاصل نخواهد شد.
عمر متوسط رابرلاينينگ در دنيا بيش از يازده سال است و در صورت رعايت شرايط تعمير ونگهداري مطلوب در حين بهره برداري بعضاً به بيش از چهل سال هم رسيده است درحاليکه در بعضي از پروژه هاي داخل کشور به دليل عدم رعايت مسائل کيفي در حين اجرا ، طول عمر پوشش به کمتر از پنج سال براي لاستيکهاي اروپايي و به دليل عدم رعايت مسائل کيفي در حين توليد و اجرا حتي به کمتر از شش ماه براي لاستيکهاي توليد داخل مي رسد.
اين نکته نيز جالب است که در بعضي از صنايع به دليل اطلاع ناکافي از طول عمر يک رابرلاينينگ با کيفيت و اجراي استاندارد ، تعويض سالانۀ رابر لاينينگ به يک روش و يک امر طبيعي تبديل شده است.
استاندارد BS 6374/5 يک استاندارد مرجع جهت بازرسي و کنترل کيفيت رابرلاينينگ مي باشد. البته براي رسيدن به کيفيت مطلوب در رابرلاينينگ که شامل نحوۀ ساخت مخزن ، زيرسازي و آماده سازي سطح ، نحوۀ نصب لاستيک ، کيورينگ ، تعميرات قبل و بعد از پخت وبازرسي هاي نهايي و هنگام اجرا مي باشد ، استاندارد مذکور به تنهايي کافي نيست و به استانداردهاي آماده سازي سطح ، دستورالعمل اجرايي شرکتهاي معتبر توليد کننده و همچنين به يک گروه اجرايي کارآزموده و با تجربه که به هنر رابرلاينينگ مسلط است نياز است.
بطور کلي مهمترين مواردي که در بازرسي رابرلاينينگ بايد مورد توجه قرار گيرد عبارتند از:
1- مطلوب بودن شکل خط جوشها ، اصطلاحاً گرده ماهي بودن و عدم وجود تيزي يا حفره در خط جوش ها
2- شکل اتصالات زاويه دار و عدم وجود گوشه يا لبۀ تيز
3- عدم وجود چربي وآلودگي سطح
4- مطلوب بودن کيفيت سندبلاست و ميزان زبري سطح مطابق استاندارد سوئدي Sa2½
5- ميزان رطوبت ، دماي سطح و نقطۀ شبنم
6- ايزوله بودن محل برشکاري ، چسبکاري و نصب لاستيک از گرد و غبار وآلودگي هاي سطحي
7- کنترل چشمي کيفيت ظاهري لاستيک از قبيل ضخامت ، صاف بودن و عدم وجود مواد زائد
8- اندازه گيري سختي قبل از پخت براي روش گرم
9- رعايت ميزان همپوشاني (Overlap) ورقهاي لاستيک
10- زاويۀ برش لبۀ ورقهاي لاستيک
11- مطلوب بودن ميزان چسبندگي
12- چسبيدن کل سطح لاستيک به کل سطح فلز و عدم وجود هوا مابين آنها بصورت مطلق
13- کنترل ضخامت لاستيک نصب شده با استفاده از دستگاه ضخامت سنج
14- عدم وجود سوراخ و آسيب در لاستيک با استفاده ازدستگاه تست اسپارک AC يا DC
15- رعايت شرايط ولکانيزاسيون لاستيک مطابق دستورالعمل شرکت سازنده ازقبيل نحوۀ افزايش و کاهش فشار و دما و مدت زمان کيورينگ
16- اندازه گيري سختي لاستيک حين عمليات کيورينگ تا رسيدن به درجۀ سختي مطلوب با استفاده از دستگاه سختي سنج و سختي سنجي نهايي کل سطح پس از اتمام کيورينگ

تعميرات در رابرلاينينگ
تعمير نقاط آسيب ديده و سوراخ شده رابر لاينينگ در روش گرم و قبل از پخت با استفاده از چسباندن وصله هاي لاستيک خام انجام مي شود که در مقايسه با تعميرات در روش سرد و تعميرات بعد از پخت بسيار راحت تر است.
تعميرات در روش سرد يا تعميرات بعد از پخت در روش گرم با استفاده لاستيک ولکانيزه شده انجام مي شود ، البته تعميرات بعد از پخت در لاستيک هاي سخت اصولاً بايد با استفاده از ملاتهاي تعميراتي هاردرابر انجام شود. اين ملاتها که با نامهاي تجاري هافرون و پين آپ در بازار موجودند ، دو جزئي هستند و پس از ترکيب سخت مي شوند و به نحوي طراحي و توليد مي شوند که در حد لاستيک پايه مقاومت شيميايي و مکانيکي داشته باشند.

نگهداري و بهره برداري از مخازن رابرلاينينگ شده
موارد زير از مهمترين نکاتي است که بايد جهت حفظ کيفيت رابرلاينينگ رعايت شود:
1- عدم انجام هرگونه عمليات حرارتي از قبيل جوشکاري و سنگ زني
2- نگهداري مخزن حتي الامکان به دور از تابش نور خورشيد
3- محافظت رابرلاينينگ از آسيبهاي مکانيکي در نقاط آسيب پذير ، مانند پيشاني فلنجهاي ورودي و خروجي و منهولها
4- کنترل اوليه سه ماهه و ششماهه براي رفع آسيبهاي احتمالي بعد از اولين بهره برداري
5- عدم ورود به داخل مخزن با کفش به دليل احتمال سوراخ شدن لاستيک با سنگريزه
6- عدم تخليۀ رسوبات احتمالي از مخرن با بيل فلزي
7- پر کردن کل مخزن با محلول رقيقتري از سيال اصلي در صورت طولاني شدن زمان انتظار تا بهره برداري

شرکتهاي معتبر توليد کنندۀ رابرلاينينگ
در گذشته علاوه بر محصولات شرکتهاي معتبر اروپايي محصولات شرکتهاي آمريکايي نيز به ايران وارد مي شد ، اما طي سالهاي اخير صرفاً محصولات چند شرکت معتبر اروپايي به ايران وارد مي شود که نام برخي از آنها و نام تجاري محصولاتشان به شرح ذيل است :
- شرکت Steuler-KCH آلمان: اين شرکت در گذشته با نامهاي کرام شيمي و KCH به عنوان يکي از بزرگترين و مجهزترين شرکتهاي آلماني توليد کنندۀ رابرلاينينگ فعاليت مي نمود و طي سالهاي اخير با شرکت Steuler آلمان که يکي از پيشکسوتان پوششهاي ضدخوردگي مي باشد ادغام گرديد. برخي از نامهاي تجاري محصولات رابرلاينينگ اين شرکت عبارتند از: KERABUTYL ، VULCOFERRAN ، KERAPALON ، HAWOFERRAN
- شرکت GEAS-TAMBURINI ايتاليا: اين شرکت در گذشته با نام TAMBURINI به عنوان يک شرکت معتبر و صاحب نام توليد کنندۀ رابرلاينينگ فعاليت مي نمود و طي سالهاي اخير با شرکت GEAS RIVESTIMENTI ايتاليا که از شرکتهاي بزرگ ايتاليايي در زمينۀ توليد پوششهاي ضد خوردگي مي باشد ، ادغام گرديد. برخي از نامهاي تجاري محصولات اين شرکت عبارتند از: AKKOROS ، PIN UP
- علاوه بر شرکتهاي مذکور شرکتهاي آلماني GBT ، HAW و K+W هم جزء شرکتهاي پيشرو در زمينه توليد و اجراي رابرلاينينگ هستند.
- شرکت کسري به عنوان نماينده انحصاري فروش محصولات رابرلاينينگ شرکتهاي معتبر اروپايي در ايران با پشتيباني فني شرکتهاي مذکور و با بهره مندي از همکاري متخصصين و مهندسين مجرب خود ، افتخار دارد که شما مشتريان گرامي را از لحاظ فني و بازرگاني به بهترين صورت پشتيباني نمايد تا پروژه هاي شما گراميان با بهترين کيفيت و در مناسبترين زمان انجام پذيرد.

لطفاً با ما تماس بگيريد !
تلفن: 02122632010 - 02122635491 - 02122635492 - 02122635493 - 02122635494 - 02122630608 - 02122630609 - 02122630610
www.kasracompany.com
info@kasracompany.com
تهران - خيابان شريعتي - قلهک - بالاتر از يخچال- پلاک 1495 - طبقۀ 4 - واحد 17.مشــخــصــات آگــهــی

نــام : شرکت کسری
ایمــیل :
تلفن : 021 - 22630608 - 10
موقعیت : تهران
آدرس : تهران - خیابان شریعتی - قلهک، بالاتر از یخچال، ساختمان 1495، طبقه 4، واحد 17
قیمت :
ثبت آگهی :  سه شنبه 09 آذر 1395
انقضای آگهی :  شنبه 09 بهمن 1395
بروز رساني :  دوشنبه 11 اردیبهشت 1396
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: شرکت کسری
در مـورد: رابرلاينينگ مخازن - رابرلاينينگ قطعات
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1397.03.31تهرانپخش عمده انواع روغنها ي صنعتي، موتوري وگريسهاي تخصصيتماس با شرکت
شرکت روانکاران جهان ديده پخش عمده انواع روغنها ي صنعتي، موتوري وگريسهاي تخصصي مديرفروش و بازرگاني مهندس جهانگير ...
1397.03.31تهرانشرکت روانکاران جهان ديده/09122128617تماس با شرکت
شرکت روانکاران جهان ديده پخش عمده انواع روغنها ي صنعتي، موتوري وگريسهاي تخصصي مديرفروش و بازرگاني مهندس جهانگير ...
1397.03.31تهران BP Autran GM-MP نوع کالا: روغن دنده اتوماتيک ATFتماس با شرکت
شرکت روانکاران جهان ديده پخش عمده انواع روغنها ي صنعتي، موتوري وگريسهاي تخصصي مديرفروش و بازرگاني مهندس جهانگير ...
1397.03.31تهرانروغن هاي موتوري ديزلي پارس/09122128617تماس با شرکت
شرکت روانکاران جهان ديده پخش عمده انواع روغنها ي صنعتي، موتوري وگريسهاي تخصصي مديرفروش و بازرگاني مهندس جهانگير ...
1397.03.31تهرانروغن موتور پارس هيرمنتماس با شرکت
شرکت روانکاران جهان ديده پخش عمده انواع روغنها ي صنعتي، موتوري وگريسهاي تخصصي مديرفروش و بازرگاني مهندس جهانگير ...
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2018, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.