بنر ویــژه

کليدي براي قفل گرفتاريها

کليدي براي قفل گرفتاريها

بسيارند افرادي كه در روابط، افكار و حتي وقايع زندگي شان دچار بيماري و مشكل شده و نيازمند بازگشت تعادل و به اصطلاح درمان اند. و با جرأت مي توان گفت كه آموزه هاي جامع درمان هماهنگ قابل تعميم به حوزه هاي وسيعتر زندگي است و با كمك آنها مي توان براي رفع گرفتاري ها اقدام كرد و براي مشكلات چاره انديشيد .چيزي كه باعث شد اين موضوع را عنوان كنم اتفاقي بود كه از آن برايتان خواهم گفت.
چندي پيش براي انجام تشريفات قانوني كاري به يكي از نهادهاي انتظامي مراجعه كرده بودم. در سالن انتظار خانمي دركنارم نشسته بود كه استيصال و نگراني بوضوح از نگاهش مي باريد. سر صحبت مان باز شد و فهميدم علت نگراني او دامي است كه فرزند جوانش ناخواسته در آن افتاده و اكنون به خاطر كار غير قانوني فرد ديگري در بند قرار گرفته. از شرح مشكل او مي گذرم اما در حين گفت و شنودمان دو نكته توجه‌ام را جلب كرد كه باعث شد اين مطالب را بنويسم.
پس از اظهار تعجب آن خانم از حكمت و چرايي موضوع و اينكه نمي توانست بفهمد چرا فرزندش به گناه ناكرده گرفتار شده به او گفتم كه شايد حكمت اين اتفاق حفاظت او از خطري بزرگتر باشد. با توجه به اينكه مشكل پسرش ناشي از معاشرت با يك فرد ناباب (اما ظاهر الصلاح) ايجاد شده بود متوجه شدم كه حرفم او را به فكر واداشت و نقطه اي را در ذهن اش روشن كرد كه پيش از اين متوجه‌اش نبود. چون با چيزهايي كه او تعريف مي كرد دستگيري پسرش قبل از وقوع جرم اتفاق افتاده بود و واضح بود كه بدون اتفاق افتادن اين وقايع، احتمال وقوع جرمي سنگين و حتي اعدام آن پسر بسيار زياد بود.
در بند افتادن فرزند اين شخص به ظاهر يك اتفاق ناگوار بود اما او متوجه نبود كه اين واقعه به ظاهر ناخوشايند پسرش را از چه شر و مصيبتي نجات داده .
اما نكته مهم تر اين بود؛ بعد از اينكه صحبت مان به موضوع دعا و نذر و سپردن به خدا براي رفع مشكل‌اش كشيده شد از او شنيدم كه با نااميدي گفت : اين روزها دعا و نذر هم ديگر بي اثر شده .
اين حرفش مرا تكان داد. چون اين نگاهي است كه اكثر افراد نسبت به تاثير ذكر و دعا و پاسخگويي خداي زنده اي دارند كه خود فرموده : « با شما هستم . مي بينم و مي شنوم »[1]. در حوزه تخصصي‌ام بسيار ديده ام كه بيماران و گرفتاران ديگر هم از اين نگاه مستثني نيستند.
احساس تاسف كردم و ناراحت شدم از اينكه چرا رويكرد عموم مردم نسبت به استجابت دعا اين چنين شده و چرا نسبت به اثرگذاري نام خداوند و خواندن او نااميد و مايوس شده اند.
به راستي چه چيزي باعث مي شود كه ما فكر كنيم خدا را بايد بسيار خواند تا اندكي جواب دهد و چرا دعاهاي برخي در اين روزگار كمتر مستجاب مي شود؟ آيا راه استجابت دعا بسته شده؟ مگر او خود نفرموده است كه « ادعوني استجب لكم»؟ آيا نعوذ بالله خداوند از قول خود برگشته و يا ديگر با ما نيست ، نمي بيند و نمي شنود؟
در آموزه هاي مقدس اين چنين آمده كه «بخششِ پيش از خواستن و پاسخِ قبل از سؤال »از روش‏هاي خداوند است پس كجاي كار اشكال دارد كه بيشتر مردم فكر مي كنند اين روزها دعا و نذر هم بي اثر شده ؟
در امر بيماري و درمان نيز اين موضوع تا حدي زيادي شايع است. برخي مي پرسند: اعتقاد به اين موضوع كه اسم خدا درمان بيماري است يا اگر دعا بخوانيم بيماري‏مان درمان مي‏شود و مواردي از اين نوع، جزو اعتقادات معمول مردم در بيشتر نقاط دنيا است. اما علي رغم آن، ما شاهد بيماري‏هاي ريز و درشت بسياري در بين مردم هستيم. اگر واقعا چنين اعتقادي مي‏تواند كمك كند پس چرا بيماري‏ها تا اين اندازه در بين مردم شيوع و گستردگي دارند؟
پاسخ اين است كه « اگر نام‏هاي خداوند واقعاً خوانده شوند، شفادهنده‏اند. اما اگر از سر غفلت و بي‏توجهي بيان شوند نبايد انتظار كار بزرگي را از آنها داشته باشيد. بيشتر مردم مي‏گويند توكل ما به خداست اما كمتر كسي ممكن است به خداوند توكل كرده باشد. اكثراً دعا مي‏خوانند اما نادرند كساني كه دعا را آموخته اند؛ و همه خدا دارند اما كميابند كساني كه خدا را يافته‏اند. »
خداوند بنابر آنچه كه در قرآن كريم فرموده پاسخگويي به دعا كننده را بر خود واجب فرموده پس به قول بزرگي : « اگر تشخيص نداديد، اگر نديديد و اگر نشنيديد، نگوييد كه نيست زيرا اين شماييد كه نمي‏بينيد و نمي‏شنويد. بسياري ديده و مي‏بينند. شنيده و مي‏شنوند، پس عجولانه قضاوت نكنيد.»
البته خواندن خداوند راه دارد. به قول همان بزرگ :
« بسياري از مردم به گونه‏اي خدا را مي‏خوانند كه انگار مرده‏اي را مي‏خوانند. به گونه‏اي با خداوند سخن مي‏گويند كه انگار با فردي كه وجودش خيالي است يا در دوردست‏ها سكونت دارد. در حالي كه خداوندِ زنده و حاضر از خودت به تو نزديكتر است. او، هستي توست...
خدا را طوري بخوانيد كه انتظار پاسخش را داشته باشيد و خداوند، خواننده‏ي خود را حتّي پيش از خوانده شدن، پاسخ مي‏دهد. امّا از راه‏هاي خودش و با روش‏هاي خودش نه صرفاً آنطور كه شما تصور مي‏كنيد. او با علائم و تغييرات، با اتفاقات، با احساسات و انديشه‏ها، با بخشش‏ها و گرفتن‏ها (و...) پاسخ مي‏دهد...».
خواندن خداوند و نامهاي مقدس او از مهمترين كليدهاي استجابت دعا و رفع گرفتاريها و بيماريهاست.پس بياييد از اين به بعد خدا را آن گونه كه بايد بخوانيم . حداقل آن گونه كه «انساني بيدار، باعظمت، بينا، شنوا و ناطق را مي‏خوانيم.»
باشد كه شاهد باز شدن قفلها و گشوده شدن درهاي رحمت و بركت اش به روي خود باشيم .
برگرفته از ديدگاههاي ا.م در موضوع «درمان هماهنگ و شفاي الهي»
شرح وتفسير : پ.ك

________________________________________
[1] قَالَ لاَ تَخَافَا إِنَّنِي مَعَکُمَا أَسْمَعُ وَأَرَي‏ (‌طه- آيه46)مشــخــصــات آگــهــی

نــام : جوک
ایمــیل :
تلفن :
موقعیت : تهران
آدرس :
قیمت :
ثبت آگهی :  دوشنبه 30 شهریور 1394
انقضای آگهی :  سه شنبه 04 شهریور 1399
بروز رساني :  دوشنبه 30 شهریور 1394
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: جوک
در مـورد: کليدي براي قفل گرفتاريها
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1399.02.20تهرانفروش باد کنک هليمي تايلندي1
فروش انواع بادکنک هاي هليمي تک رنگ ؛ نقش دار ؛ خالدار؛ چراغدار ؛ بادکنک چراغ دار ؛ استوفر ؛ انواع فويلي BABY؛ BOY ؛ کالسکه ؛ فويلي سيبيل ؛ ...
1398.11.14اصفهانبازي آنلاين
بازي با برنامه نويسي HTML5 از پيشرفته ترين طراحي بازي هاي امروزي ميباشد بازي آنلاين همان HTML5يک بازي ويديويي است که عمدتا از طريق اينترنت ...
1398.02.29کردستانپلي استيشن هاي اقساطي 08733285749
فروش اقساطي پلي استيشن با چک کارمندي - چک آزاد- گواهي کسر از حقوق تعداد اقساط 1 الي 10 ماه- سودماهيانه 2 درصد - پيش پرداخت 20 درصد قيمت نقد ...
1395.05.03تهران3 مطالب و SMS جالب و خنده دار , بامزه , اس ام اس بانمک
نمک شناس!!! او دزدى ماهر بود و با چند نفر از دوستانش باند سرقت تشكيل داده بودند. روزى باهم نشسته بودند و گپ مى زدند. در حين صحبتهاشان ...
1394.06.30تهرانامروز دوتا مطلب داريم قشنگه بخونيد و ببينيد
امروز دوتا مطلب داريم قشنگه بخونيد و ببينيد 1- مردم ملل مختلف اوقات خود را چگونه ميگذراند؟ پس از ساعتها تحقيق ، برنامه روزانه ملتهاي ...
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2020, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.