بنر ویــژه

شنيدن صداي دل!

کابينه زندگي مشترک: زن= وزير سلب آسايش ، شوهر= وزير کار ، مادر زن= وزيرجنگ ، مادر شوهر=وزير اغتشاشات ، خواهر زن= جاسوس دو جانبه ، خواهر شوهر= وزيراطلاعات و بازرسي ، پدر زن= وزير ارشاد ، پدر شوهر= رئيس تشخيص مصلحت !


شنيدن صداي دل!

باران خوبي باريده بود و مردم دهکده شيوانا به شکرانه نعمت باران و حاصلخيزي مزارع عصر يک روز آفتابي در دشت مقابل مدرسه شيوانا جمع شدند و به شادي پرداختند. تعدادي از شاگردان مدرسه شيوانا هم در کنار او به مردم پراکنده در دشت خيره شده بودند.
در گوشه‌اي دو زوج جوان کنار درختي نشسته بودند و آهسته با يکديگر صحبت مي‌کردند. آنقدر آهسته که فقط خودشان دوتايي صداي خود را مي‌شنيدند. در گوشه‌اي ديگر دو زوج پير روبه‌روي هم نشسته بودند و در سکوت به هم خيره شده و مشغول نوشيدن چاي بودند. در دوردست نيز زن و شوهري ميانسال با صداي بلند با يکديگر گفت‌وگو مي کردند و حتي بعضي اوقات صدايشان آنقدر بلند و لحن صحبتشان به حدي ناپسند بود که موجب آزار اطرافيان مي‌شد.
يکي از شاگردان از شيوانا پرسيد: ''آن دو نفر چرا با وجودي که فاصله بينشان کم است سر هم داد مي‌زنند؟''
شيوانا پاسخ داد: ''وقتي دل‌هاي آدم‌ها از يکديگر دور مي‌شود آنها براي اينکه حرف خود را به ديگري ثابت کنند مجبورند عصباني شوند و سر هم داد بزنند. هر چه دل‌ها از هم دورتر باشد و روابط بين انسان‌ها سردتر باشد ميزان داد و فرياد آنها روي سر هم بيشتر و بلندتر است. وقتي دل‌ها نزديک هم باشد فقط با يک پچ‌پچ آهسته هم مي‌توان هزاران جمله ناگفته را بيان کرد. درست مانند آن زوج جوان که کنار درخت با هم نجوا مي‌کنند. اما وقتي دل‌ها با يکديگر يکي مي‌شود و هر دو نفر سمت نگاهشان يکي مي‌شود، همين که به هم نگاه کنند يک دنيا جمله و عبارت محبت‌آميز رد و بدل مي‌شود و هيچ‌کس هم خبردار نمي‌شود. درست مثل آن دو زوج پير که در سکوت از کنار هم بودن لذت مي‌برند. هر وقت ديديد دو نفر سر هم داد مي‌زنند بدانيد که دل‌هايشان از هم دور شده است و بين خودشان فاصله زيادي مي‌بينند که مجبور شده‌اند به داد و فرياد متوسل شوند.

----------------------------------------------
2- جهنم تاريک بود. جهنم سياه بود . جهنم نور نداشت. شيطان هر روز صبح از جهنم بيرون مي آمد و مشت مشت با خودش تاريکي مي آورد. تاريکي را روي آدم ها مي پاشيد و خوشحال بود، اما بيش از هر چيز خورشيد آزارش مي داد...
خورشيد ، تاريکي را مي شست . مي برد و شيطان براي آوردن تاريکي هي راه بين جهنم و روز را مي رفت و برمي گشت. و اين خسته اش کرده بود.
شيطان روز را نفرين مي کرد. روز را که راه را از چاه نشان مي داد و ديو را از آدم.
شيطان با خودش مي گفت: کاش تاريکي آنقدر بزرگ بود که مي شد روز را و نور را و خورشيد را در آن پيچيد يا کاش …
و اينجا بود که شيطان نابينايي را کشف کرد: کاش مردم نابينا مي شدند. نابينايي ابتداي گم شدن است و گم شدن ابتداي جهنم.
***
اما شيطان چطور مي توانست همه را نابينا کند! اين همه چشم را چطور مي شد از مردم گرفت!
شيطان رفت و همه جهنم را گشت و از ته ته جهنم جهل را پيدا کرد. جهل را با خود به جهان آورد. جهل ، جوهر جهنم بود.
***
حالا هر صبح شيطان از جهنم مي آيد و به جاي تاريکي، جهل روي سر مردم مي ريزد و جهل ، تاريکي غليظي است که ديگر هيچ خورشيدي از پس اش بر نمي آيد.
چشم داريم و هوا روشن است اما راه را از چاه تشخيص نمي دهيم .
چشم داريم و هوا روشن است اما ديو را از آدم نمي شناسيم.
واي از گرسنگي و برهنگي و گمشدگي.
خدايا ! گرسنه ايم ، دانايي را غذايمان کن.
خدايا ! برهنه ايم ، دانايي را لباس مان کن.
خدايا !گم شده ايم ، دانايي را چراغ مان کن.
***
حکيمان گفته اند: دانايي بهشت است و جهل ، جهنم.
خدايا ! اما به ما بگو از جهنم جهل تا بهشت دانايي چند سال نوري ، رنج و سعي و صبوري لازم است

--------------------------------------------
3- معجزه بسم الله

مردي بود منافق اما زني مومن و متدين داشت. اين زن تمام کارهايش را با “بسم الله ” آغاز ميکرد. شوهرش از توسل جستن او به اين نام مبارک بسيار غضبناک ميشد و سعي ميکرد که او را از اين عادت منصرف کند.روزي کيسه اي پر از طلا به زن داد تا آن را به عنوان امانت نگه دارد.
زن آن را گرفت و با گفتن ” بسم الله الرحمن الرحيم ” در پارچه اي پيچيد و با ” بسم الله ” آن را در گوشه اي از خانه پنهان کرد ، شوهرش مخفيانه آن طلا را دزديد و به دريا انداخت تا همسرش را محکوم و خجالت زده کند و ” بسم الله ” را بي ارزش جلوه دهد. سپس به مغازه ي خود برگشت.
در بين روز صيادي دو ماهي را براي فروش آورد . آن مرد ماهي ها را خريد و به منزل فرستاد تا زنش آن را براي نهار آماده کند.

زن وقتي شکم يکي از آن دو ماهي را پاره کرد ناگهان ديد که همان کيسه ي طلا که پتنهان کرده بود درون شکم اوست. آن را برداشت و با گفتن ” بسم الله ” در مکان اول خود گذاشت. شوهر به خانه آمد و کيسه ي زر را از زن طلب کرد. زن مومنه فورا با گفتن ” بسم الله ” از جاي برخاست و کيسه ي زر را آورد. شوهرش خيلي تعجب کرد و سجده ي شکر الهي بجا آورد و از جمله ي مومنين و متقين گرديد.

××××××××××××××××××××××××

اس ام اس ها و جوكهاي بامزه :

يک قاب شکسته پيش رويم مانده ست/يک قطره ي اشک در سبويم مانده ست / داني که جه بود سهم من ازفرياد؟/ آهي که هميشه در گلويم مانده ست.

يكي مي پرسد اندوه تو از جيست؟سبب ساز سكوت مبهمت جيست؟برايش صادقانه مي نويسم:براي آنكه بايد باشد و نيست

يك روز رسد خوشي به اندازه كوه! يك روز رسد غمي به اندازه دشت! افسانه زندكي جنين است گلم! در سايه كوه بايد از دشت كذشت

- وقتي استاد پرسيد: عشق چند بخشه دستم رو بلند كردم وگفتم : يك بخشه ولي وقتي عاشق شدم فهميدم عشق سه بخش : عطش ديدن تو، شوق با تو بودن، اندوه بي تو ماندن

هيچكس‎ آنقدرفقير‎ نيست‎ كه‎ نتواند‎ لبخندي‎ رابه‎ كسي‎ ببخشد‎ وهيچكس‎ آنقدرثروتمند‎ نيست‎ كه‎ به‎ لبخندي‎ نيازنداشته‎ باشد‎


مي دوني بزرگترين حسن مجرد بودن چيه؟ از هر طرف تخت که عشقت بکشه مي توني بياي پايين!

خداوند ديد مرد گرسنه است نان را آفريد ديد تشنه است آب را آفريد ديد در تاريكي است نور را آفريد ديد هيچ مشكل ديگه اي نداره زن را آفريد!


بيشتر مردها 2 آرزوي بزرگ دارند، اول داشتن خونه، دوم داشتن ماشين براي فرار از خونه!مشــخــصــات آگــهــی

نــام : جوک
ایمــیل :
تلفن :
موقعیت : تهران
آدرس :
قیمت :
ثبت آگهی :  دوشنبه 30 شهریور 1394
انقضای آگهی :  سه شنبه 04 شهریور 1399
بروز رساني :  دوشنبه 30 شهریور 1394
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: جوک
در مـورد: شنيدن صداي دل!
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1399.02.20تهرانفروش باد کنک هليمي تايلندي1
فروش انواع بادکنک هاي هليمي تک رنگ ؛ نقش دار ؛ خالدار؛ چراغدار ؛ بادکنک چراغ دار ؛ استوفر ؛ انواع فويلي BABY؛ BOY ؛ کالسکه ؛ فويلي سيبيل ؛ ...
1398.11.14اصفهانبازي آنلاين
بازي با برنامه نويسي HTML5 از پيشرفته ترين طراحي بازي هاي امروزي ميباشد بازي آنلاين همان HTML5يک بازي ويديويي است که عمدتا از طريق اينترنت ...
1398.02.29کردستانپلي استيشن هاي اقساطي 08733285749
فروش اقساطي پلي استيشن با چک کارمندي - چک آزاد- گواهي کسر از حقوق تعداد اقساط 1 الي 10 ماه- سودماهيانه 2 درصد - پيش پرداخت 20 درصد قيمت نقد ...
1395.05.03تهران3 مطالب و SMS جالب و خنده دار , بامزه , اس ام اس بانمک
نمک شناس!!! او دزدى ماهر بود و با چند نفر از دوستانش باند سرقت تشكيل داده بودند. روزى باهم نشسته بودند و گپ مى زدند. در حين صحبتهاشان ...
1394.06.30تهرانامروز دوتا مطلب داريم قشنگه بخونيد و ببينيد
امروز دوتا مطلب داريم قشنگه بخونيد و ببينيد 1- مردم ملل مختلف اوقات خود را چگونه ميگذراند؟ پس از ساعتها تحقيق ، برنامه روزانه ملتهاي ...
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2020, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.