Error in progress
خدا پادشاهي كه شفا مي دهد و يك داستان خواندني
 
 
 
بنر ویــژه

خدا پادشاهي كه شفا مي دهد و يك داستان خواندني

چرا ما قرآن مي خوانيم
با اينکه چيزي از آن نمي فهميم

يک پيرمرد آمريکايي مسلمان همراه با نوه کوچکش در يک مزرعه در کوههاي شرقي کنتاکي زندگي مي کرد. هرروز صبح پدربزرگ پشت ميز آشپزخانه مي نشست و قرآن مي خواند. نوه اش هر بار مانند او مي نشست و سعي مي کرد فقط بتواند از او تقليد کند. يه روز نوه اش پرسيد : پدربزرگ من هر دفعه سعي مي کنم مانند شما قرآن بخوانم ، اما آن را نمي فهمم و چيزي را که نفهمم زود فراموش مي کنم و کتاب را مي بندم ! خواندن قرآن چه فايده اي دارد؟
پدر بزرگ به آرامي زغالي را داخل بخاري گذاشت و پاسخ داد : اين سبد زغال را بگير و برو از رودخانه براي من يک سبد آب بياور. پسر بچه گفت : اما قبل از اينکه من به خانه برگردم تمام آب از سوراخهاي سبد بيرون مي ريزد!؟ پدر بزرگ خنديد و گفت : '' آن وقت تو مجبور خواهي بود دفعه بعد کمي سريعتر حرکت کني.'' و او را با سبد به رودخانه فرستاد تا سعي خود را بکند .
پسر سبد را آب کرد و سريع دويد ، اما سبد خالي بود قبل از اينکه او به خانه برگردد. در حالي که نفس نفس مي زد به پدربزرگش گفت که حمل کردن آب در يک سبد غير ممکن بود و رفت که در عوض يک سطل بردارد .
پيرمرد گفت : ''من يک سطل آب نمي خواهم ، من يک سبد آب مي خواهم ، تو فقط به اندازه کافي سعي خود را نکردي .'' و او از در خارج شد تا تلاش دوباره پسر را تماشا کند . اين بار پسر مي دانست که اين کار غير ممکن است ، اما خواست به پدر بزرگش نشان دهد که اگر هم او بتواند سريعتر بدود باز قبل از اينکه به خانه باز گردد آبي در سبد وجود نخواهد داشت . پسر دوباره سبد را در رود خانه فرو برد و سخت دويد ، اما وقتي که به پدربزرگش رسيد سبد دوباره خالي بود.نفس نفس زنان گفت : '' ببين! پدربزرگ ، بي فايدست . پيرمرد گفت : ''باز هم فکر مي کني که بي فايدست ؟ به سبد نگاه کن.'' پسر به سبد نگاه کرد و براي اولين بار فهميد که سبد فرق کرده بود ، سبد زغال کهنه و کثيف حالا به يک سبد تميز تبديل شده بود؛ داخل و بيرون آن. پسرم ، چه اتفاقي مي افتد وقتي که تو قرآن مي خواني . تو ممکن است چيزي را نفهمي يا به خاطر نسپاري ، اما وقتي که آن را مي خواني تو تغيير خواهي کرد؛ باطن و ظاهر تو و اين کار الله است در زندگي ما.


هوالحيّ
پادشاهي که شفا مي دهد

در گذشته هاي نه چندان دور بسياري از کشورها شاهان يا امپراطورها يا سلاطيني داشتند که تمام قدرت کشورها در دست آنان بود. آنها قصرها و دربارهايي داشتند که محل تجمع انواع نعمتهاي زميني بود. تمام مسائل به فرمان آنها حل مي شد و تمام کارها با اشاره آنها به انجام مي رسيد. درست است که حيطه قدرت آنها مختص به امور زميني و پاييني بود، اما هر کس که با آنها ارتباط دوستانه اي داشت و امکان ديدار و گفتگو با شاه را داشت خوشبحت ترين انسان در آن زمان بود. مسائل اش در سريعترين زمان حل مي شد و خواسته هايش بي قيد و شرط به انجام مي رسيد و در ناز و نعمت زندگي مي کرد.
آن زمانها گذشت و امروزه چنين فرمانروايان و سلطانهاي دست و دلباز و سخاوتمندي کمتر يافت مي شوند. البته ناگفته نماند که آن پادشاهان از عهده همه کارها برنمي آمدند، براي مثال توان حل مشکلاتي چون بيماري هاي صعب العلاج و . . . را نداشتند و کاري از دستشان ساخته نبود.
اما خيلي نا اميد نباشيد چون در روزگار ما نيز پادشاه بسيار بسيار بزرگي وجود دارد که نه تنها صاحب اختيار زمين است بلکه بر تمام آسمانها و جهانيان نيز احاطه دارد. در عين حالي که بسيار بخشنده و مهربان و گشاينده ي مشکلات است. و اگر پادشاه آسمانها و زمين را بشناسيم و با او ارتباطي دوستانه برقرار کنيم به بي نياز مطلق مي رسيم. اللَّهُمَّ مالِكَ الْمُلْك‏ (قرآن-آل عمران- 26)
هر كاري كه تصور كنيد از اوساخته است. او كارگزاران بي شماري دارند كه در سراسر جهان پخش هستند و كافيست كه كسي نام او را بخواند، به سرعت صدايش را به او مي رسانند. او هر لحظه آماده است تا ما را وارد درگاهش کند ودست دوستي اي كه به سويش دراز كرده ايم را به گرمي بفشارد و از آن پس رابطه مان با او زيادتر و زيادتر خواهد شد و مي توانيم در قصر او رفت و آمد کرده، با او ديدار داشته باشيم، مي توانيم با او حرف بزنيد و مسائلمان را به او بگوييم و درخواست كمك كنيم.
تمام بزرگاني كه نور و گشايشي در زندگيشان ايجاد شده به نوعي با او ارتباط داشتند. ثروت سليمان، بركت ابراهيم، گشايش مشكلات يونس، قدرت علي و شفاي بسياري از افراد همگي بخاطر وجود اين رابطه بود. او با هر کس که رابطه ي دوستانه اي داشته باشد، به پاس آن رابطه حرفش را زمين نمي زند و هيچ طلبي را از او بي جواب نمي گذارد. حتي اگر آن طلب، ثروت، بركت و يا شفا باشد.


××××××××××××××××××××

تكه هاي جالب خواندني كوتاه :

مي خواستم دنياراتغييردهم

برسنگ قبرکشيشي چنين نوشته شده بود:آن هنگام که جوان بودم
وفارغ ازهمه چيزوتخيلم مرزومحدوده اي نمي شناخت درسرآرزوي
تغييردنيارامي پروراندم. بزرگتروخردمندترکه شدم دريافتم جهان
تغييرناپذيراست پس افق انديشه ام رامحدودترکردم وبرآن شدم تا
تنهاکشورم راتغييردهم. امااين عملي نبود. پس ازسالهازندگي وتجربه
آخرين تلاش نوميدانه خودراصرف تغييرخانواده ام کردم اماافسوس
آن ها نيزکه نزديک ترين کسان به من بودندتغيير نکردند. اکنون که
دربسترمرگ آرميدهام به ناگاه حقيقتي رايافته ام .
تنها اگرخودم راتغييرداده بودم آن گاه نمونه اي مي شدم براي اعضاي
خانواده ام تا آنان نيز خودراتغيير دهند . با انگيزه و تشويق آنها چه بسا
که کشورم نيزاندکي اصلاح مي شد. شايد مي توانستم دنياراهم تغيير بدهم!

××××××××××××××××
خداوندا از امروزم گريزانم
که در بغض گران قلب خود يکريز گريانم
و'' اندوهي''به دل دارم
که ''مي سوزد از آن اعماق چشمانم''
خداوندا از امروزم گريزانم
که بيهوده در اين ساعات لغزانم
وگويا ماجراي تلخ چشمانم
به پايان مي رسد روزي
که هيچ از آن نمي دانم
به فردايي مي انديشم
که مي پرسند ازميزان ايمانم
ومن خاموش مي مانممشــخــصــات آگــهــی

نــام : جوک
ایمــیل :
تلفن :
موقعیت : تهران
آدرس :
قیمت :
ثبت آگهی :  دوشنبه 30 شهریور 1394
انقضای آگهی :  سه شنبه 04 شهریور 1399
بروز رساني :  دوشنبه 30 شهریور 1394
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: جوک
در مـورد: خدا پادشاهي كه شفا مي دهد و يك داستان خواندني
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1398.11.14اصفهانبازي آنلاين
بازي با برنامه نويسي HTML5 از پيشرفته ترين طراحي بازي هاي امروزي ميباشد بازي آنلاين همان HTML5يک بازي ويديويي است که عمدتا از طريق اينترنت ...
1398.06.18تهرانفروش باد کنک هليمي تايلندي1
فروش انواع بادکنک هاي هليمي تک رنگ ؛ نقش دار ؛ خالدار؛ چراغدار ؛ بادکنک چراغ دار ؛ استوفر ؛ انواع فويلي BABY؛ BOY ؛ کالسکه ؛ فويلي سيبيل ؛ ...
1398.02.29کردستانپلي استيشن هاي اقساطي 08733285749
فروش اقساطي پلي استيشن با چک کارمندي - چک آزاد- گواهي کسر از حقوق تعداد اقساط 1 الي 10 ماه- سودماهيانه 2 درصد - پيش پرداخت 20 درصد قيمت نقد ...
1395.05.03تهران3 مطالب و SMS جالب و خنده دار , بامزه , اس ام اس بانمک
نمک شناس!!! او دزدى ماهر بود و با چند نفر از دوستانش باند سرقت تشكيل داده بودند. روزى باهم نشسته بودند و گپ مى زدند. در حين صحبتهاشان ...
1394.06.30تهرانامروز دوتا مطلب داريم قشنگه بخونيد و ببينيد
امروز دوتا مطلب داريم قشنگه بخونيد و ببينيد 1- مردم ملل مختلف اوقات خود را چگونه ميگذراند؟ پس از ساعتها تحقيق ، برنامه روزانه ملتهاي ...
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2020, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.