بنر ویــژه

توصیه های مهم خرید
رمز موفقیت آگهی شما

من رمز عبور را فراموش کردم


پیوند ها

آموزش ورد

فروش آنلاین کارت آیتونز و گوگل پلی

گیفت کارت آیتونز و گوگل پلی

صادرات، واردات و ترخیص کالای گمرکی

دستگاه کپی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

مرکز فوق تخصصي بيماريهاي خواب ايران شعبه مرکزي تبريز

مقدمه
ضمن عرض ادب و احترام حضور کليه زحمتکشان وسفيد پوشان طب ايران،اين کلينيک در سال 1384 توسط دکتر مرتضي شمس نيا استاد دانشگاه تولين ايالت لوئيزياناي آمريکا که داراي بورد تخصصي بيماريهاي خواب و فوق تخصص مغز و اعصاب از آمريکا هستند براي کمک به هم ميهنان غيور و عزيز اين مملکت تأسيس و راه اندازي شده است .
اين مرکز مجهز به پيشرفته ترين دستگاههاي کامپيوتري تست بيماريهاي خواب از قبيل کم خوابي، بي خوابي ، پرخوابي ،...... به روشهاي MSLT,PSG,CPAPTITRATION,PSG+MSLT و تست نوار مغزي يا EEG به روش 32 کاناله و تشخيص ، علت يابي و درمان بيماريهاي صرع و تشنج و اختلالات ناشي از آن در افراد ، براي اولين بار درکل ايران مي باشد، و همتايي در ايران با اين دقت و حساسيت و کيفيت ندارد و امکانات اين مرکز با همان دقت و کيفيتي که در اروپا و آمريکا جهت تشخيص بيماريها موجود ميباشد برابري مي کند .
مروري كلي بر بيماريهاي خواب
توجه بشر به خواب از دير باز به صورت نسبتاً غير علمي و بيشتر با توجه به محتواي خواب ديدن بوده است. نگرش علمي به خواب و موضوعات مربوطه از حدود 80 سال پيش با كشف فعاليتهاي الكتريكي مغز، سيتمهاي بيدار شدن مغز،سيستم گردش روزانه خواب و بيداري آغاز شد. بعد از آن با روشن شدن مراحل مختلف خواب از جمله مراحل 4 گانه خواب بدون حركت سريع چشمها يا (NON-REM) و مرحله خواب با حركت سريع چشمها (REM) در 50 سال اخير اطلاعات در مورد خواب بيشتر و عميق‌تر گشته و مطالعه بيماريهاي خواب و مسايل آن به صورت علمي و مدرن فعلي در آمده است.
در 35 سال گذشته با مشخص شدن اختلالات تنفسي خواب و نقش آن در اختلالات عصبي و رفتاري روزانه و خواب آلودگي روزانه بيمار و بويژه عوارض قلبي و عروقي آن، همچنين روشن شدن كارايي دستگاه سي پپ ( CPAP) كه با ايجاد فشار مختصر به طور موثري اختلالات عصبي را درمان و از عوارض آن جلوگيري مي‌كند، افق جديدي در بيماريهاي خواب گشوده شده است. با روشن شدن ارتباط رفلاكس معدي و مروي (GERD) ، بي نظمي ها و حوادث قلبي، وقفه‌هاي قلبي و انفراكتوس ميوكارد با اختلالات تنفسي خواب اين رشته دامنه وسيع يافته است.
اختلالات خواب حدود 100گروه بيماري را در بر ميگيرد كه در 3 گروه عمده دسته بندي مي‌شوند:
1- شامل بيماريهاي مربوط به خود خواب 2- بيماريهاي همراه خواب ( پاراسومانياها)
3- اختلالات خواب ثانوي به بيماريهاي ديگر گروه اول كه بخش عمده اختلالات خواب را تشكيل مي‌دهند شامل دسته عمده بيماريهاي خواب يعني اختلالات تنفسي خواب است كه اختلالات تنفسي خواب از خرخر كردن ساده تا آپنه انسدادي يا مركزي يا مخلوط متغيير است.
50-12% افراد بسته به سن خرخر ساده دارند، آنچه خواب در حدود4-2% افراد را گرفتار مي‌كند و اختلالات تنفسي خواب 80-70%علت مراجعات به مراكز بيماريهاي خواب را در كشورهاي غربي تشكيل مي دهد. علايم آن به طور خلاصه در بزرگسالان به صورت خرخر كردن شبانه، قطع تنفس شبانه بيش از 10 ثانيه به طوري كه غالباً باعث نگراني اطرافيان مي شود، بيدار شدن هاي بدون علت و مكرر كه با احساس تنگي نفس و احساس خفگي در خواب همراه است، شب ادراري، سردردهاي صبح گاهي و بالاخره خواب آلودگي شديد روزانه است. در كودكان كه حدود 2 درصد آنها را بين سنين 8-2 سالگي گرفتار مي كند اكثرا با بزرگي لوزه و آدلوئيد همراه بوده و به صورت اختلال نفس کشيدن درحين خواب حرکت بيش از اندازه درخواب ،بيدار شدنهاي مکرر، سردردهاي صبح گاهي ،وقفه يا کند شدن رشد و کاهش توان يادگيري کودک يا سندرم پرفعاليتي همراه با کم توجهي کودک (ADHD) ديده مي شود در موارد خفيف اين بيماري باعث اختلال تمركز حواس و اختلال حافظه و اختلال رشد كودك، اختلال در درس خواندن و رفتار پر تحرك و كم توجهي كودك است وهمچنين در بزرگسالان احساس بي حالي و بي حوصلگي و اختلالات رفتاري عدم سازگاري با اطرافيان در منزل و محل كار و عدم توان ادامه شغل مشخص كه گاهاً صحنه‌هاي بينايي عجيب و غريب ايجاد مي كند كه نمونه آن توهم مشاهده يك درخت سبز در وسط اتوبان توسط بيمار است كه منجر به توقف ناگهاني او و يك تصادف شديد با ضايعات فراوان گرديده است. خواب آلودگي روزانه در بين افراد از حالات خفيف خواب آلودگي هنگام دراز كشيدن يا نشستن و يا مطالعه يا خواب رفتن حين كار و يا فعاليت متفاوت است. از عوارض مهم اين بيماري ايجاد فشار خون و يا عدم پاسخ فشار خون به درمانهاي دارويي هم در كودكان و هم در بزرگسالان، حملات قلبي و انفاكتوس ميوكارد و نارسايي قلبي و بالاخره حوادث عروقي مغز و سكته مغزي است. خواب آلودگي روزانه منجر به حوادث شديد درحين رانندگي يا كار با دستگاههاي مختلف مي شود كه از جمله حوادث اخير نيروگاههاي اتمي تريمايل، آيكلند و چرنوبيل است كه خود مرگ و مير زيادي را باعث شد.
از اختلالات عمده ديگر خواب كه در گروه اول قرار مي گيرند بي خوابي‌هايي است كه با اشكال و علل مختلف ايجاد مي شود و براي درمان آن مي بايست علل ايجاد كننده آن از جمله اختلالات تنفسي خواب و سندرم پاهاي بي قرار و علل محيطي آن را بررسي و برطرف نمود و در صورتي كه مربوط به بهم خوردن نظم خواب با گردش روزانه- شبانه بدن باشد بايد نسبت به هماهنگ كردن آنها با همديگر اقدام كرد.
كلاً در اين گروه بيماريهاي خواب علت انحراف در زمان يا كيفيت و مدت خواب بررسي شده و با روشن شدن مسئله سعي در برگرداندن كارها به حالت عادي و استفاده از اصول بهداشت خواب است يا گاهي استفاده از داروهاي مختلف و يا استفاده از اشعه‌هاي نوراني با كيفيت مناسب در زمانهاي خاص از شب و يا روز بوده كه اكثراً موفقيت آميز است.

علايم بيماريهاي خواب
1-درطول روز من اغلب خسته و خواب آلود مي باشم.
2-من نمي توانم به خاطر بياورم که يک خواب شبانه کامل و راحت يعني چه ؟!
3-به من گفته ميشود،که من در خواب خوروپف مي کنم .
4-من احساس افزايش وزن در اين اواخر دارم .
5-من بعضي وقتها مشکل تمرکز حواس دارم .
6-مردم به من مي گويند ، خيلي بدخلق شده ام.
7-هم بستر من ، مي گويد که من بعضي وقتها ايست تنفسي دارم .
8-هنگام رانندگي احساس عميق خواب آلودگي مي کنم.
9-هنگام خواب ،روياهاي نامناسب و عذاب آوري مي بينم .
10- بعضي وقتها که از خواب بيدار مي شوم ،احساس سستي و زمين گيري مي کنم .
11- احساس ضعف مي کنم و يا وقتي که بشدت مي خندم و يا گريه مي کنم زانوهايم خم مي شود.
12- بعضي وقتها هم که ميخواهم بخوابم ويا به خواب بروم پاهايم به طور غير قابل کنترل شروع به لرزيدن مي کند.
13- هم بسترم مي گويد هنگام خواب ،من شروع به لگد انداختن و خروپف کردن مي کنم .
14- دائما"و هر شب خوابهاي ترسناک و وحشتناک مي بينم .
15- اغلب در طول شب که بيدار مي شوم ،مجددا"نمي توانم بخوابم.
16- اغلب براي به خواب رفتن مشکل دارم.
17- در مفاصل بدنم احساس دردي مي کنم که نمي گذارد بخوابم.
18- اغلب با سوزش قلب و يا با طعم بسيار بد دهان از خواب بيدار مي شوم .
19- اغلب با سر دردهاي شديد از خواب بيدار مي شوم .
20- غرايض جنسي در من کاهش يافته است .
21-اخيرا" در من فشار خون بالا تشخيص داده شده است .
اگر شما بعد از خواندن متن بالا ،حتي به وجود دو گزينه از مراتب بالا در وجود خودتان متوجه شديد، حتما با اين کلينيک با شماره هاي 3372990 يا 3348658- (0411) و يا به آدرس تبريز- خيابان آزادي – نبش کوي گلپر- مرکز بيماريهاي خواب ايران براي گرفتن وقت ملاقات، مراجعه، و يا تماس حاصل فرمائيد.

دکتر مرتضي شمس نيا
استاد دانشگاه تولين ايالت لوئيزياناي آمريکا
فوق تخصص ومغز و اعصاب
و داراي بورد تخصصي بيماريهاي خواب از آمريکا
www.adneuro.com
www.advancedsleepcenter.com
آدرس الکترونيکي اين مرکز :iranadvancedsleepcenter@gmail.com

با احترام مرکزفوق تخصصي بيماريهاي خواب ايران
شعبه مرکزي تبريز

مشــخــصــات آگــهــی

نــام : IRANSLEEPCENTER
ایمــیل :
تلفن : 0411-3372990-3348658
موقعیت : آذربايجان شرقي
آدرس : تبریز- آبرسان -خیابان آزادی- روبروی گلباد نبش کوی گلپر
قیمت :
ثبت آگهی :  یکشنبه 18 اسفند 1387
انقضای آگهی :  جمعه 16 اسفند 1392
بروز رساني :  جمعه 24 شهریور 1385
بازدید :


ارسـال پیغـام برای آگهی دهنده
تماس بـا: IRANSLEEPCENTER
در مـورد: مرکز فوق تخصصي بيماريهاي خواب ايران شعبه مرکزي تبريز
نـام شـما:
 ایمیل شـما:
مــتــن:
ارسال به موبایل
ارسال به ایمیل
ارسال به صندوق پیامها
ارسال به یاهو مسنجر
کد امنیتی :

تماس با آگهی دهنده : در صورتيكه يك آگهي نظر شما را جلب كرده و يا در مورد آن پرسشي داريد، بصورت مستقيم با آگهي دهنده مرتبط تماس بگيريد.آدرس ايميل و معمولا تلفن آگهي دهنده در ذيل آگهي موجود است، كه مي‌تواند پل ارتباطي شما با آگهي مورد نظرتان باشد. همچنین از طریق فرم ارسال پیغام در زیر عکس آگهی میتوانید پیغام خود را برای آگهی دهنده ارسال کنید. همانطور كه شما براي خريد يك خانه يا اتومبيل كه در روزنامه آگهي شده است، با دفتر روزنامه تماس نمي‌گيريد، ما نيز از پاسخ به پرسشهاي شما در مورد محتواي آگهي‌ها و يا سوالات حرفه و تخصص مربوطه معذوريم.پس لطفا با مدیریت سایت تماس نگیرید.


اعتبار آگهی دهنده : بر طبق قوانین سایت درج هر گونه آگهي در سايت به معناي به رسميت شناختن فعاليت ، خدمات وضمانت و هر موضوع ديگر درج شده در آگهي از طرف سايت ما نمي باشد. بنابراين قبل از انجام هرگونه معامله، اقدام مالي، ارسال وجه و موارد مشابه، در كسب اطمينان و اعتماد از آگهي دهنده دقت لازم را مبذول داريد.سایت ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.گزارش تخلف و حذف آگهی : در صورتی که آگهی شما تاریخ گذشته باشد یا اطلاعات تماس آگهی برای شما مزاحمتی ایجاد کرده باشد و تمایل به حذف آگهی داشتید میتوانید ابتدا از طریق منوی کاربر وارد سایت شده و در بخش کاربری آگهی را حذف کنید و یا بر روی کلید گزارش تخلف و حذف آگهی در زیر شرح آگهی کلیک کنید و در صفحه مربوطه شماره آگهی و درخواست خود را ارسال کنید ما بلافاصله پس از بررسی در صورتی که این آگهی مربوط به شما باشد آن را حذف خواهیم کرد.


تازه های این بخش
1398.03.02اصفهاندرمان گياهي بيماري ديابت با بره موم زنبور عسل
درمان با مواد طبيعي علم پزشکي نوين براي بيماري هاي مختلفي از جمله ام اس ، ديابت ، کوليت ( التهاب روده ) ، رماتيسم و ... هيچ راهکاري ارائه ...
1398.03.02اصفهاندرمان گياهي بيماري سرطان با بره موم زنبور عسل
بره موم چيست؟ درست است که عسل يکي از مهمترين فرآورده هاي زنبور عسل به حساب مي آيد، اما تنها فراورده اين حشره پرخاصيت نيست. زنبور فراورده ...
1398.03.01تهرانساخت دست دندان
دانتين : لابراتوار تخصصي پروتزهاي دنداني دانتين با بيش از 10 سال سابقه در زمينه ساخت انواع پروتزهاي کامل (دست دندان مصنوعي) ثابت و متحرک ...
1398.03.01تهراندندان مصنوعي با بيمه
دندانسازي صدف تخفيف 600 هزارتوماني به افراد داراي هر نوع بيمه شامل :دفترچه هاي بيمه تامين اجتماعي ، نيروهاي مسلح ، سلامت ايرانيان، بانک ...
1398.03.01تهراندندان مصنوعي با بيمه
دندانسازي صدف تخفيف 600 هزارتوماني به افراد داراي هر نوع بيمه شامل :دفترچه هاي بيمه تامين اجتماعي ، نيروهاي مسلح ، سلامت ايرانيان، بانک ...
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     آخرکلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2019, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.