توصیه های مهم خرید
New Page 1

 

توصیه هایی برای انجام معاملات سالم وبی خطر ازطریق فضاهای مجازی مانند سایت بازارها

 

کاربران محترم

 

لطفا" مطلع باشید سایت بازارها تنها ، بعنوان سایتی خدمات دهنده جهت درج آگهی های رایگان کاربران فعالیت می نمایدوهیچگونه منفعت و مسئولیتی درقبال آگهی ها ندارد.

اگرچه اکثر آگهی دهندگان مطابق با عرف تجاری نسبت به ارائه خدمات وکالاهای خود اقدام مینمایند ولی بدلیل وجود امکان کلاهبرداری احتمالی و سوء استفاده از خصوصیات فضاهای مجازی (که صحت هویت واقعی ، آدرس ودیگر مشخصات آگهی دهندگان محرز نیست)،توسط تعداد قلیلی از کاربران ،لطفا" توصیه های زیر را مورد توجه قرار دهید :

1- نهایت دقت را درمورد آگهی دهنده گانی که فقط شماره موبایل داده اند داشته باشید.

2- وجود آدرس واقعی و تلفن ثابت معتبردرآگهی ،موجب افزایش اعتبار آگهی دهنده خواهد بود ولی کافی نیست.

3- نهایت وسواس را در مورد سایت آگهی دهنده گانی که فاقد آدرس و تلفن ثابت در قسمت" تماس با ما"سایت خود هستند،  داشته باشید. بخصوص آنانی که آرم نماد اعتماد الکترونیکی ندارند.

4- سعی کنید از طریق سایت آگهی دهندگان وجهی بصورت آنلاین پرداخت نکنید چون ممکن است به سایت واقعی بانک هدایت نشوید و مشخصات کارت شما هک شود.

5- فقط درصورت دریافت کالا یا خدمات وجه آن را پرداخت کنید.

6- ممکن است کیفیت واقعی کالا مطابق با عکس و مشخصات آگهی و توقع شما نباشد ، اگر این موضوع برای شما مهم است لطفا" حضورا" کالا را قبل از خرید بررسی نمایید ویا برای ارزیابی تعداد کمتری خریداری نمایید.

امن خرید کنید

ü        از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آنها پیش از انجام معامله فراهم است.

ü        هرگز پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.

ü        اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد نیست. ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد.

ü        در صورت امکان، پس از خرید کالا رسید کتبی معتبر از فرد دریافت کنید. 

بیشتر احتیاط کنید وقتی…

ü        قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می‌رسد.

ü        فروشنده یا خریداری بی‌دلیل و به طرزی مشکوک اطلاعات حساب بانکی شما را می‌پرسد.

ü         می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید، بپردازید. سعی کنید در محلی امن مانند پایگاه‌های پلیس یا شعب بانک‌ها قرار بگذارید.

ü        می‌خواهید کالاهای مارک‌دار بخرید. بهتر آن است که در فروشگاه مربوطه ملاقات کنید تا از صحت آن‌چه اعلام شده، اطمینان یابید.

به خاطر داشته باشید:

Ø       در خرید پستی، شما پیش از اطمینان از صحت کالا هزینه را پرداخت کرده‌اید که این مورد خالی از ریسک نیست و ما انجام آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.

Ø       بهتر است نقدی معامله کنید. چک و سفته ممکن است نقد نشوند.

Ø       در مورد برخی کالاها بهتر است درخواست فاکتور خرید و احیاناً بسته‌بندی اولیه را از فروشنده داشته باشید.

Ø       بهتر است قبل از تحویل کالا یا خودروی خود در ازای چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مربوطه از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

Ø       هرگونه استفاده از “بازارها” به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. “بازارها” هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌ٔ “بازارها” استفاده می‌کنند.

Ø       “بازارها” هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. آگهی‌ها توسط کاربران سایت هر لحظه قابل تغییر هستند و “بازارها” در این زمینه، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت را نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.

Ø       هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس یا موارد مشابه که به “بازارها” ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، غیر‌محرمانه، عمومی و غیر‌قابل تملک تلقى خواهد شد و مسئولیت هر گونه استفاده از آن شامل باز تولید، افشاءِ، مخابره، نشر و پخش بر عهدهٔ فرستنده اطلاعات است.

Ø       هر لینک و مطلب و ادعایی مربوط به “بازارها” که به واسطه‌ٔ اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، مسئولیتش با خود این افراد است و “بازارها” مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

 ودر پایان چنانچه بدون رعایت موارد ذکر شده ،مورد کلاه برداری قرار گرفتید ،لطفا" با در دست  داشتن مستندات مربوط به آن خرید، از قبیل رسید تراکنش و... در تهران به دادسرای جرایم رایانه ای و در سایر استانها به دادسرای محل سکونت خود مراجعه و نسبت به طرح شکایت و اخذ مرجوعه قضایی اقدام نمایید ودرصورت اثبات جرم انجام شده مراتب را با کلیک آیکون "گزارش تخلف و حذف آگهی" در پایین آگهی مورد نظر به اطلاع سایت بازارها برسانید تا آگهی مورد نظر پس از احراز کلاهبرداری حذف گردد.

 

 

با تشکر - مدیریت بازارها

 

 کلیه حقوق معنوی و حقوقی سایت متعلق به "بازارها " می باشد
Powered by IranWebShop Advertising-[10.5] Persian   |  Copyright ©2020, www.IranWebShop.com Enterprises Ltd.